Bam Telimize dokunan Tayfun Talipoğlu, dünden bugüne hayata bakışını, değerlerini ve değişen koşulları anlattı. Neden kaymakam yapılmadı, eğitim konusunda ne düşünüyordu? İşte birçok sorunun cevabı...

55 yaşında aramızdan ayrılan Bam Teli'ne basan Tayfun Talipoğlu, Abbas Güçlü'nün Genç Bakış programında yaşamıyla ve hayata bakışıyla ilgili çok önemli açıklamalarda bulunmuştu. İşte 2013'te Abbas Güçlü'nün köşesine taşıdığı o Tayfun Talipoğlu...

"Beni bu ülkede komünist diye kaymakam yapmadılar. Yıllarca niye komünist olduğumu da bilemedim. Sonra öğrendim ki üniversitedeyken, müfredat değişsin diye imza toplayıp YÖK’e göndermiştim. Bu sebeple YÖK’e karşı eylem başlatan adam diye fişlenmişim ben. Aynı YÖK’e bu hükümet de karşıydı şimdi o sahip çıktı. Kavramlar değişiyor."

"Bilkent kurulurken sokaklarda bağırdım dayak yedim. Oğlum Bilkent’i bitirdi. Araba alınır mı dedim araba aldım, mecburen. Ben yaşamda bunlara yenildim."

"Biz aşkı yaşayamadık. Üniversitedeyken tam bir kızı kesiyorum. Ülkücüler var o zaman. Bir bakıyorum omzumda bir el; ‘o senin ülkücü bacın önüne bak’ diyor. Sonra okul sola geçti. Tam bi kız kesiyorum, yine omzumda bir el; ‘Devrime gidiyoruz, vakit yok.’ diyor."

"Evlerin ağaçlardan yüksek olmadığı her yeri severim. Apartmanlardan nefret ederim."

"Adana’da bir radyocu hanım bana 'Türkiye’de kadınlar, bağırmadan bir şey anlatan erkeğe hasret o yüzden seni seviyorlar' dedi.

"Elbette enerjiye ihtiyacımız var ama İkizdere’ye 72 kilometreye 22 tane HES koymak cinayet."

"İyi bir şey yapılıyorsa yanındayım. ‘Eğitime yüzde yüz destek’ ve ‘Haydi kızlar okula’ kampanyalarına destek verdim, köy köy dolaştım. Ama 4+4+4’e hayır dedim dediler ki ideolojin mi değişti? Ben siyasetçi değilim. Ben iyi insan kötü insan, çalışan insan çalışmayan insan olarak bakıyorum."

"Bir gün biri çıksın bireysel silahsızlanmayı getirsin o partiye evet diyeceğim. Ne partisi olursa olsun. Güneydoğu politikası... Benim de kendi doğrularım var. Onu yapıyorsa destek veririm. Ama 4+4+4 samimi değil. 8 yıllık eğitim geldiğinde de mesele eğitim değil İmam Hatip meselesiydi, 4+4+4 geldiğinde de mesele İmam Hatip meselesi. Herkes karnından konuşuyor. Yani benim kıblem insan."

"Üniversiteler 300 bin verip bahar şenliği yapacağına yemek ve yol sorununu çözsünler."

"Kime sorsanız -biz belgesel seyrediyoruz- diyor. O kadar belgesel izlense Coşkun Aral’la ben Türkiye’nin en zengin adamı olurduk."

"Başbakan’dan da teklif geldi, DSP ve CHP’den de. Ama politika bana göre değil."

"Başkanlık sistemine ya da bu ülkenin ne yapacağına biz karar vermiyoruz zaten. Amerika karar veriyor biz yapıyoruz."

"Kürsü dokunulmazlıkları dimdik ayakta duruyorsa, milletvekilleri bana radar cezası olmasın diye oy kullanıyorsa demokrasiden çok söz etmek mümkün değil. Meclis sığınma yeri olmamalıydı."

Bi'SORU DAHA?

Ormancı türküsünün hikayesi nasıldır?

Ormancı türküsü hangi yöreye aittir? Aman Ormancı yaktın Ormancı, köyümüze getirdin yoktan bir acı şeklinde sözleri olan türkünün hikayesi nasıldır! İşte...

Harun Reşid ve çirkin cariye hikayesi nasıldır?

Abbasi Halifesi Harun Reşid'in cariyelerini testi nasıl sonuçlanır? Çirkin cariye Harun Reşit'i neden çok etkiler?

2016 yılının moda renkleri nelerdir?

Her yıl tüketici eğilimleri doğrultusunda bir rengi ön plana çıkartarak sezonun renk trendlerine yön veren Pantone Renk Enstitüsü,  2016 yılının moda...

Satranç oynamayı biliyor musunuz?

Yeni tanışan iki kişi kafede otururken satranç oynamak ister ve birisi sorar "Satranç oynamayı biliyor musun?." Karşı taraftan şaşırtıcı bir cevap...