El Çantaları kullanım alanları, şekilleri ve boyutlarına göre farklılıklar göstermektedirler. Peki ya siz kullandığınız çantası türlerini ve isimlerini biliyor musunuz? Gelin clutch çanta, gelin çantası ve daha fazlasını yakından inceleyelim.

Clutch Çanta - Clutch Bag

Boyutları oldukça küçük, askısız çanta türüdür. Bu nedenle elde taşınırlar. Cüzdandan biraz büyük boyutları ile pratik, kolay taşınabilir çantalardır. Genellikle gece kıyafetleri ile kullanılırlar. 

clutch canta

 

Bilek Çantası - Wristlet Bag

İpucu adında saklı olan bu küçük çanta türünün, bileğin kavrayabileceği uzunlukta askısı ya da kayışı vardır. Kolay taşınabilir ürünler için kullanılan çantalardır.

wristlet canta 

 

Gelin Çantası - Wedding Bags

Gelin, düğün denilince akla gelen renk beyaz ya da krem olur. İşte gelin çantası da krem, beyaz gibi renklerde, üzerinde güzel süslemeleri olan, yumuşak malzemelerden üretilen küçük el çantası türüdür. 

gelin cantasi

 

Makyaj Çantası - Cosmetic Bag

Elimizde tek başına taşındığına pek rastlanmayan bu küçük çanta türünün asıl görevi, makyaj malzemelerini bir arada tutarak, günlük kullanılan çanta içerisine dağılmasını engellemektir. 

makyaj cantasi

 

Cüzdan - Purse

Bilmeyenimiz yoktur. Para, nüfus cüzdanı, kredi kartı, ehliyet vb. olmazsa olmazlarımızı taşımak için kullanılan küçük aksesuarlardır. 

cuzdan

 

Evrak Çantası - Briefcase

İş hayatının kahramanı olan evrak çantası, genellikle deriden üretilir ve dikdörtgen şeklindedir. Evrakları rahat bir şekilde taşımak için tasarlanmıştır. Elde taşınabilmesi adına kulplu olabildiği gibi, omuzda taşıyabileceğiniz askılı çeşitleri de bulunmaktadır. 

evrak cantasi

 

Bavul - Suitcase

Valiz olarak da bilinen, seyahata giderken kullanılan büyük el çantası türüdür. Yumuşak veya sert malzemelerden farklı ebatdlarda üretilirler. Korunaklı olanları da vardır. 

bavul

Bi'SORU DAHA?

Ahmed Arif'in yaşlı teyzeyle anısı nasıldır?

Ankara'da tutuklanan ve trenle İstanbul'a götürülen Ahmed Arif kompartımanda yaşlı bir teyzeyle duygusal diyaloglara girer...

Hacı Bayram Veli'nin gerçek müritleri kaç kişidir?

Tarihi bir hikaye! Sultan II. Murat dönemi. Ankara'da vergi toplanır ancak rakam çok azdır. Sebebi de herkesin Hacı Bayram Veli'nin müritleri...

Edip Cansever Can Yücel’i neden evinden kovdu?

Türk edebiyatının iki değerli kalemi Can Yücel ile Edip Cansever neden küstü, nasıl barıştılar? Olayı Can Yücel’in eşi Güler Yücel anlatıyor...

Aşırı sıcaktan korunmak için neler yapmak gerekir?

Sıcak havalarda ne yapmak gerekir? Giyimde nelere dikkat edilmeli? Ne tür içecekler tüketilmeli? Neler yenmeli? Hangi saatlerde dışarı çıkılmamalı?...