Özür dilemek yerine iki kişi arasındaki şifre aslında kahve! “Bi kahve içelim mi?” iki tarafın da ortak noktası olabilir mi? Değerli sanatçımız Kemal Sunal’ın değerli eşi Gül Sunal anlatıyor...

Soru cümlesi gibi ama aslında değil. Kemal Sunal’ın eşi Gül Sunal’ın yaşadıklarını anlattığı “Kemal, Hadi Gel Bi Kahve İçelim” kitabından esinlenme...
İki insanın özeli ama aynı zamanda da güzeli. O nedenle de alıp sizinle paylaşmak istedik! Çünkü onlar direkt özür dilemek veya beklemek yerine ortak noktada buluşacakları ve sinirlerinin yatışacağı barışçıl bir formül bulmuşlar. 

Kemal Hadi Gel Bi Kahve İçelim

Gül Sunal, yaşadıklarını bir kitapta anlattı. Kitabın adı da “Kemal, Hadi Gel Bi Kahve İçelim”.
Gül Sunal kitabın adını anlatırken aslında psikolojik bir çözümleme yapıyor. İki insan arasındaki ilişkinin farklı ve güzel bir yönünü ortaya koyuyor aslında.
Gül Sunal’ı okuyalım;

Kahve bahane barış şahane

“Slogan gibi bir şey. Ben sürekli söylenirdim, Kemal sadece dinler, onunla kavga edilmezdi. Sonra dönüp, ‘Hadi bi kahve içelim’ derdi. Ama benim içimi boşaltmamı beklerdi. Ya da ‘Bir daha seninle konuşmayacağım’ diyerek kapıyı çarpar giderdim. Çarparım, açarım, ‘Kahve yapayım mı içelim mi?’ derdim. Hatalıyım, özür dilerim değil de ‘Bir kahve yapayım içelim mi?’ Birçok şeyin yerine geçen bir cümleydi bu. Bu arada kahveyle işimiz yok, söyleyemediklerimizin bahanesiydi o.”

(GÜZEL İNSANLARA SAYGI VE SEVGİLERİMİZLE)