Türk toplumunun Hafize Anası ve Masalcı Teyzesi Adile Naşit bizleri hep güldürdü ama onun pek bilinmeyen iki önemli acısı vardı... İşte Adile Naşit'in yüreğini yakan olaylar...

Onu biz Hafize Ana olarak sahiplendik, sevdik. Çocukların Masalcı Teyzesiydi...
O bizi hep güldürdü. Peki o güldü mü hayatta dersiniz? İşte her şeyin göründüğü gibi olmadığını gösteren iki olay anlatacağız size...

Adile Naşit, 1950'de kendisi gibi tiyatro oyuncusu olan ve onun deyimi ile kendisinden 20 yaş büyük Ziya Keskiner ile evlendi.

Ahmet'in rahatsızlığı

1952'de çiftin bir erkek çocuğu dünyaya geldi ve adı da Ahmet kondu.
Ahmet ilkokul 2. sınıfta rahatsızlandı. Kalbinin doğuştan delik olduğu anlaşıldı. İlkokulu dışarıdan bitirdi.

Ortaokul bitirme sınavlarına hazırlandığı dönemde kalp ameliyatına girdi. Ki bu dönemde sanatçı arkadaşları destek oldu ameliyatı için kampanyalar düzenlendi.

Ahmet, 16 Haziran 1966'da başarılı bir operasyon geçirdiği söylenirken fenalaşarak komaya girdi. Bir daha da uyanamadı.

Adile Naşit o gün, Gazanfer Özcan-Gönül Ülkü Tiyatrosu'yla İzmir'de turnedeydi. Haberi almasına rağmen bağrına taş basıp sahneye çıktı. Salondaki izleyicileri kahkahayla güldürdü ama onun içi yanıyordu. Oğlunu kaybettiği gün doğum gününden bir gün önceydi ve o olaydan sonra asla bir daha doğum günü kutlamadı.

Ahmet'in ölümünün ardından çocukla ilgili projelerde yer aldı. Tüm çocukların anası oldu.

İkinci üzücü haber

1982'nin Temmuz ayında, ikinci kötü haberi aldı Adile Naşit. Ve yine İzmir'deydi. 32 yıllık hayat arkadaşı Ziya Keskiner vefat etmişti.

O sırada "Sezen Aksu Aile Gazinosu" komedisinin birinci bölüm arasındaydı. Ancak kimse kendisine ikinci bölüm öncesinde acı haberi veremedi. Adile Naşit oyunun bitiminde aldığı haberle bir kez daha yıkıldı.

Kocası Ziya Keskiner, oğlu Ahmet gibi Karacaahmet Mezarlığı'na defnedildi.

Adile Naşit de 1987'de oğlunun ve eşinin yanına gitti.

SAYGI, SEVGİ VE ÖZLEMLE ANIYORUZ...

Bi'SORU DAHA?

Vazovagal senkop nedir? Sebepleri nelerdir?

Galatasaray'ın yeni transferi Gomis'te de görülen vazovagal senkop nedir? Hangi durumlarda görülür? Vazovagal senkopun nedenleri nelerdir?

Yaşar Kemal, Akdamar Kilisesi’nin yıkımını nasıl önlemiştir?

Yaşar Kemal, Van'daki Akdamar Kilisesi'nin yıkım ve kurtuluş hikayesini anlatıyor? İşte "Akdamar Kilisesi’nin kurtuluş günü 25 Haziran 1951 günüdür" dediği o...

Lao Tzu'nun acele karar verme hikayesi nasıldır?

Ünlü Çin düşünürü Lao Tzu'nun çok sevdiği ve anlattığı bir hikaye vardır... Sonucu; Karar vermek için acele etmeyindir. İşte erken karar vermemeyi...

Evliya Çelebi kimdir?

Her şey bir rüya ile başlar... 70 yılı aşan ömürde görülen 257 şehir, 7 iklim, 18 padişahlık ve 10 cilt 4 bin sayfalık dünyanın bildiği Seyahatname!