Türk toplumunun Hafize Anası ve Masalcı Teyzesi Adile Naşit bizleri hep güldürdü ama onun pek bilinmeyen iki önemli acısı vardı... İşte Adile Naşit'in yüreğini yakan olaylar...

Onu biz Hafize Ana olarak sahiplendik, sevdik. Çocukların Masalcı Teyzesiydi...
O bizi hep güldürdü. Peki o güldü mü hayatta dersiniz? İşte her şeyin göründüğü gibi olmadığını gösteren iki olay anlatacağız size...

Adile Naşit, 1950'de kendisi gibi tiyatro oyuncusu olan ve onun deyimi ile kendisinden 20 yaş büyük Ziya Keskiner ile evlendi.

Ahmet'in rahatsızlığı

1952'de çiftin bir erkek çocuğu dünyaya geldi ve adı da Ahmet kondu.
Ahmet ilkokul 2. sınıfta rahatsızlandı. Kalbinin doğuştan delik olduğu anlaşıldı. İlkokulu dışarıdan bitirdi.

Ortaokul bitirme sınavlarına hazırlandığı dönemde kalp ameliyatına girdi. Ki bu dönemde sanatçı arkadaşları destek oldu ameliyatı için kampanyalar düzenlendi.

Ahmet, 16 Haziran 1966'da başarılı bir operasyon geçirdiği söylenirken fenalaşarak komaya girdi. Bir daha da uyanamadı.

Adile Naşit o gün, Gazanfer Özcan-Gönül Ülkü Tiyatrosu'yla İzmir'de turnedeydi. Haberi almasına rağmen bağrına taş basıp sahneye çıktı. Salondaki izleyicileri kahkahayla güldürdü ama onun içi yanıyordu. Oğlunu kaybettiği gün doğum gününden bir gün önceydi ve o olaydan sonra asla bir daha doğum günü kutlamadı.

Ahmet'in ölümünün ardından çocukla ilgili projelerde yer aldı. Tüm çocukların anası oldu.

İkinci üzücü haber

1982'nin Temmuz ayında, ikinci kötü haberi aldı Adile Naşit. Ve yine İzmir'deydi. 32 yıllık hayat arkadaşı Ziya Keskiner vefat etmişti.

O sırada "Sezen Aksu Aile Gazinosu" komedisinin birinci bölüm arasındaydı. Ancak kimse kendisine ikinci bölüm öncesinde acı haberi veremedi. Adile Naşit oyunun bitiminde aldığı haberle bir kez daha yıkıldı.

Kocası Ziya Keskiner, oğlu Ahmet gibi Karacaahmet Mezarlığı'na defnedildi.

Adile Naşit de 1987'de oğlunun ve eşinin yanına gitti.

SAYGI, SEVGİ VE ÖZLEMLE ANIYORUZ...