Yusuf Yazıcı kimdir? Trabzonspor’un yükselen değeri Yusuf Yazıcı’nın futbola başlama hikayesi nasıldır? Yusuf Yazıcı’nın önü nasıl açılmıştır? Yusuf Yazıcı’nın hedefleri nelerdir?

Trabzonspor altyapısından yetişen ve Mehmet Ekici’nin Fenerbahçe’ye transferinin olmaması üzerine forma şansı doğan ve bunu çok iyi değerlendirip Milli Takıma kadar yükselen bir değer Yusuf Yazıcı. 10 numaralı topçunun hikayesine bir bakalım...
Futbola başlamasını kendisi anlatıyor:
“Sekiz yaşındaydım. Ayfer Karakullukçu İlköğretim Okulu'nda seçmeler vardı. Antrenörler Salim Doğan ve Salih Tekke’ydi. Seçmelerde maç başlar başlamaz santradan kaleye gittim ve gol attım. 20 saniye geçmişti, belki daha da az. Golü atar atmaz Salih hoca beni dışarıya çıkardı. Ben, seçilemediğimi düşünerek ‘Niye beni çıkardın’ gibisinden ağlamaya başladım. Daha sonra hocam ‘Oğlum seçildin, ne istiyorsun’ dedi. O şekilde Trabzonspor’a katılmış oldum.”

Yusuf Yazıcı’nın hazırlıkları

“İçimde inanılmaz bir futbol açlığı var. Çalışmayı çok seven bir yapım var. Sadece saha içi değil, saha dışı çalışmalar da yapıyorum. Karşılaşabileceğim olası tehditlerin farkındayım. Zorluklarla karşılaştığım anda baş edebilmem için hazır ve güçlü olmalıyım.

Tek aşkım her zaman futbol topu oldu. Hayalim futbolcu olmaktı ve bu yolda herhangi bir unsurun beni olumsuz etkilemesini veya ilgimi dağıtmasını istemiyordum. Futbolda sadece iyi fizik yeterli olmuyor. Ayrıca psikolojik anlamda da iyi durumda olmanız gerekiyor. Bu nedenle profesyonel destek alıyorum. Yaşam koçu ve psikologla görüşüyorum."

Yusuf Yazıcı’nın Onur Kıvrak’la anısı

Altyapıda oynarken Kaptan Onur’la seremoniye çıktı. Aynı dönemde top toplayıcılığı yaptı ve şimdi Onur’la takım arkadaşı.

Yusuf Yazıcı’nın stili

Futbola sol açık olarak başladım ancak orta sahada oynamak istiyordum. Altyapıdaki hocam Mutlu Dervişoğlu bir gün yanıma gelerek, ‘Orta sahada mı oynamak istiyorsun?’ diye sordu. Sanki Allah söyletti. Çünkü bu isteğimi bir türlü söyleyemiyordum. Ben her zaman topla oynamayı çok istiyordum. Bunu sol açık mevkiinde yapmanız çok zor. Şu anki pozisyonum benim için ideal olanı.

Yusuf Yazıcı’nın hedefleri

Hedeflerim konusunda çok fazla konuşmayı sevmiyorum. Kısa vadede bu formanın hakkını vermek, şampiyonluk yaşamak, elde edilecek başarılarda pay sahibi olmak istiyorum. Uzun vadede Avrupa'da oynamak isterim tabii ki.

NOT: Yusuf Yazıcı, Mehmet Ekici'nin yokluğunda Trabzonspor'da, Arda Turan'ın kadro dışı kaldığında da Milli Takım'da "10 numara" şans buldu.

YOLUN AÇIK OLSUN GÜZEL ÇOCUK!

KAYNAK: Trabzonspor Dergisi

Bi'SORU DAHA?

Masa Tenisi Oyun Kuralları nasıldır?

Masa Tenisi nasıl oynanır? Masa Tenisi için kaç kişi olması gerekir? Masa Tenisi tarihçesi nasıldır?

Steven Nzonzi'nin Galatasaray'a maliyeti ne kadardır?

Galatasaray Nzonzi'yi nereden kiralamıştır? Nzonzi'nin yıllık ücreti ne kadardır? Nzonzi'nin satın alma...

Fatih Terim’in sözleşmesinde tazminat maddesi var mıdır?

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim’in sözleşmesi ne zamana kadar? Fatih Terim'in sözleşmesinde...

Jeremain Lens’in Beşiktaş’a maliyeti ne kadardır?

Beşiktaş’ın Sunderland’dan kiraladığı ve geçen sezon Fenerbahçe’de forma giyen Jeremain Lens’in...