Yusuf Yazıcı kimdir? Trabzonspor’un yükselen değeri Yusuf Yazıcı’nın futbola başlama hikayesi nasıldır? Yusuf Yazıcı’nın önü nasıl açılmıştır? Yusuf Yazıcı’nın hedefleri nelerdir?

Trabzonspor altyapısından yetişen ve Mehmet Ekici’nin Fenerbahçe’ye transferinin olmaması üzerine forma şansı doğan ve bunu çok iyi değerlendirip Milli Takıma kadar yükselen bir değer Yusuf Yazıcı. 10 numaralı topçunun hikayesine bir bakalım...
Futbola başlamasını kendisi anlatıyor:
“Sekiz yaşındaydım. Ayfer Karakullukçu İlköğretim Okulu'nda seçmeler vardı. Antrenörler Salim Doğan ve Salih Tekke’ydi. Seçmelerde maç başlar başlamaz santradan kaleye gittim ve gol attım. 20 saniye geçmişti, belki daha da az. Golü atar atmaz Salih hoca beni dışarıya çıkardı. Ben, seçilemediğimi düşünerek ‘Niye beni çıkardın’ gibisinden ağlamaya başladım. Daha sonra hocam ‘Oğlum seçildin, ne istiyorsun’ dedi. O şekilde Trabzonspor’a katılmış oldum.”

Yusuf Yazıcı’nın hazırlıkları

“İçimde inanılmaz bir futbol açlığı var. Çalışmayı çok seven bir yapım var. Sadece saha içi değil, saha dışı çalışmalar da yapıyorum. Karşılaşabileceğim olası tehditlerin farkındayım. Zorluklarla karşılaştığım anda baş edebilmem için hazır ve güçlü olmalıyım.

Tek aşkım her zaman futbol topu oldu. Hayalim futbolcu olmaktı ve bu yolda herhangi bir unsurun beni olumsuz etkilemesini veya ilgimi dağıtmasını istemiyordum. Futbolda sadece iyi fizik yeterli olmuyor. Ayrıca psikolojik anlamda da iyi durumda olmanız gerekiyor. Bu nedenle profesyonel destek alıyorum. Yaşam koçu ve psikologla görüşüyorum."

Yusuf Yazıcı’nın Onur Kıvrak’la anısı

Altyapıda oynarken Kaptan Onur’la seremoniye çıktı. Aynı dönemde top toplayıcılığı yaptı ve şimdi Onur’la takım arkadaşı.

Yusuf Yazıcı’nın stili

Futbola sol açık olarak başladım ancak orta sahada oynamak istiyordum. Altyapıdaki hocam Mutlu Dervişoğlu bir gün yanıma gelerek, ‘Orta sahada mı oynamak istiyorsun?’ diye sordu. Sanki Allah söyletti. Çünkü bu isteğimi bir türlü söyleyemiyordum. Ben her zaman topla oynamayı çok istiyordum. Bunu sol açık mevkiinde yapmanız çok zor. Şu anki pozisyonum benim için ideal olanı.

Yusuf Yazıcı’nın hedefleri

Hedeflerim konusunda çok fazla konuşmayı sevmiyorum. Kısa vadede bu formanın hakkını vermek, şampiyonluk yaşamak, elde edilecek başarılarda pay sahibi olmak istiyorum. Uzun vadede Avrupa'da oynamak isterim tabii ki.

NOT: Yusuf Yazıcı, Mehmet Ekici'nin yokluğunda Trabzonspor'da, Arda Turan'ın kadro dışı kaldığında da Milli Takım'da "10 numara" şans buldu.

YOLUN AÇIK OLSUN GÜZEL ÇOCUK!

KAYNAK: Trabzonspor Dergisi

Bi'SORU DAHA?

Gomis'in gollerine saha dışında sevinmesinin sebebi nedir?

Galatasaray'ın forveti Bafetimbi Gomis gol sevincini nasıl yaşıyor, kime adıyor? Ve golleri...

Galatasaray'ın 2020-21 sezonu fikstürü nasıldır?

Galatasaray'ın 2020-21 sezonu fikstürü nasıldır? Süper Lig'de 2020-21 sezonu ne zaman başlayacak...

Kırkpınar Yağlı Güreşleri nasıl başlamıştır?

Kırkpınar Yağlı Güreşlerinin kısa tarihçesi nasıldır? Kırkpınar Yağlı Güreşleri nerede yapılır?...

Basketbolu kim buldu?

Futbol gibi sporseverlerin en çok takip ettiği branşlardan biridir basketbol… Hele hele...

Real Madrid Kulübü’nün logosunda neden taç var?

Real Madrid Kulübü ne zaman kurulmuştur? Real Madrid Kulübü ile ilgili kısa ve genel bilgiler...

Bırakmam seni kampanyası nedir?

Beşiktaş Kulübü’nün “Bırakmam Seni” sloganı ile başlattığı kampanya nedir? Kampanyaya nasıl destek olunur?

Dünya Fenerbahçeliler Günü ne zamandır?

Türk futbolunun önemli ve milyonları peşinden sürükleyen kulübü Fenerbahçe için özel bir gün...

Beşiktaş Kulübü'nün ilkleri nelerdir?

Türk sporunda ilkleri ile övünen ve bunu gerek resmi (başkan ve yöneticiler) gerekse taraftar...