Yusuf Yazıcı kimdir? Trabzonspor’un yükselen değeri Yusuf Yazıcı’nın futbola başlama hikayesi nasıldır? Yusuf Yazıcı’nın önü nasıl açılmıştır? Yusuf Yazıcı’nın hedefleri nelerdir?

Trabzonspor altyapısından yetişen ve Mehmet Ekici’nin Fenerbahçe’ye transferinin olmaması üzerine forma şansı doğan ve bunu çok iyi değerlendirip Milli Takıma kadar yükselen bir değer Yusuf Yazıcı. 10 numaralı topçunun hikayesine bir bakalım...
Futbola başlamasını kendisi anlatıyor:
“Sekiz yaşındaydım. Ayfer Karakullukçu İlköğretim Okulu'nda seçmeler vardı. Antrenörler Salim Doğan ve Salih Tekke’ydi. Seçmelerde maç başlar başlamaz santradan kaleye gittim ve gol attım. 20 saniye geçmişti, belki daha da az. Golü atar atmaz Salih hoca beni dışarıya çıkardı. Ben, seçilemediğimi düşünerek ‘Niye beni çıkardın’ gibisinden ağlamaya başladım. Daha sonra hocam ‘Oğlum seçildin, ne istiyorsun’ dedi. O şekilde Trabzonspor’a katılmış oldum.”

Yusuf Yazıcı’nın hazırlıkları

“İçimde inanılmaz bir futbol açlığı var. Çalışmayı çok seven bir yapım var. Sadece saha içi değil, saha dışı çalışmalar da yapıyorum. Karşılaşabileceğim olası tehditlerin farkındayım. Zorluklarla karşılaştığım anda baş edebilmem için hazır ve güçlü olmalıyım.

Tek aşkım her zaman futbol topu oldu. Hayalim futbolcu olmaktı ve bu yolda herhangi bir unsurun beni olumsuz etkilemesini veya ilgimi dağıtmasını istemiyordum. Futbolda sadece iyi fizik yeterli olmuyor. Ayrıca psikolojik anlamda da iyi durumda olmanız gerekiyor. Bu nedenle profesyonel destek alıyorum. Yaşam koçu ve psikologla görüşüyorum."

Yusuf Yazıcı’nın Onur Kıvrak’la anısı

Altyapıda oynarken Kaptan Onur’la seremoniye çıktı. Aynı dönemde top toplayıcılığı yaptı ve şimdi Onur’la takım arkadaşı.

Yusuf Yazıcı’nın stili

Futbola sol açık olarak başladım ancak orta sahada oynamak istiyordum. Altyapıdaki hocam Mutlu Dervişoğlu bir gün yanıma gelerek, ‘Orta sahada mı oynamak istiyorsun?’ diye sordu. Sanki Allah söyletti. Çünkü bu isteğimi bir türlü söyleyemiyordum. Ben her zaman topla oynamayı çok istiyordum. Bunu sol açık mevkiinde yapmanız çok zor. Şu anki pozisyonum benim için ideal olanı.

Yusuf Yazıcı’nın hedefleri

Hedeflerim konusunda çok fazla konuşmayı sevmiyorum. Kısa vadede bu formanın hakkını vermek, şampiyonluk yaşamak, elde edilecek başarılarda pay sahibi olmak istiyorum. Uzun vadede Avrupa'da oynamak isterim tabii ki.

NOT: Yusuf Yazıcı, Mehmet Ekici'nin yokluğunda Trabzonspor'da, Arda Turan'ın kadro dışı kaldığında da Milli Takım'da "10 numara" şans buldu.

YOLUN AÇIK OLSUN GÜZEL ÇOCUK!

KAYNAK: Trabzonspor Dergisi

Bi'SORU DAHA?

Fenerbahçe'nin 2019-2020 sezonundaki yeni transferleri kimlerdir?

Fenerbahçe'nin yeni sezonda kadrosuna kattığı oyuncular kimlerdir? İşte Fenerbahçe'de gelen ve...

Barcelona'nın Cengiz Ünder'e mesajı nedir?

UEFA Şampiyonlar Ligi'nde çeyrek final eşleşmeleri nasıl oldu? Barcelona, Roma forması giyen...

Hüseyin Çimşir’in yıllık ücreti ne kadar?

Trabzonspor’da Ünal Karaman’ın yerine göreve getirilen Hüseyin Çimşir’in sözleşme süresi ne kadar?...

Basketbol ve futbol milli takımında oynayan sporcu kimdir?

O adını Türk sporuna ilklere imza atan isim olarak yazdıran bir değer... İşte hem basketbol hem de...