Sarı-kırmızılıların 2016-17 sezonunun başında Hertha Berlin'den transfer ettiği Tolga Ciğerci’nin yıllık ücreti ve bonservis rakamları şöyle...

Galatasaray’ın yeni transferi Tolga Ciğerci performansıyla göz kamaştırıyor. Hertha Berlin'den transfer edilen oyuncu orta sahayı toparlamış görünüyor.
Kariyerinde Wolfsburg, Mönchengladbach ve Hertha Berlin kulüpleri olan 24 yaşındaki gurbetçi oyuncunun maliyeti ve mukavelesindeki özel madde ne?

İşte Galatasaray Kulübü’nün KAP’A yaptığı açıklama:

"Profesyonel futbolcu Tolga Ciğerci ve kulübü Hertha BSC Berlin ile oyuncunun transferi konusunda anlaşmaya varılmıştır. Buna göre, futbolcunun eski kulübüne net 3 milyon EURO tutarında bonservis bedeli ödenecektir. Futbolcunun kendisiyle de 2016-2017 futbol sezonundan başlamak üzere 3 futbol sezonu için aşağıdaki şartlarda anlaşılmıştır.

Oyuncuya senelik 2 milyon Euro

2016-2017 sezonu için net 2 milyon EURO sabit transfer ücreti
2017-2018 sezonu için net 2 milyon EURO sabit transfer ücreti
2018-2019 sezonu için net 2 milyon EURO sabit transfer ücreti

Primler ve fesih hakkı

Kulüp bu dönem içerisinde Futbolcuya ayrıca; takımın futbolcunun fiilen oynadığı TFF Süper Lig ve UEFA müsabakalarında alacağı her bir puan için 5.000 EURO prim ödeyecektir. Bu primler, futbolcunun ilk 11'de oynadığı müsabakalar için %100, sonradan oyuna girdiği müsabakalar için %50 ve ilk 18 kişilik kadroda olup oyuna girmediği müsabakalar için %25 oranında ödenir. Futbolcuya, kadroda olmadığı müsabakalar için prim ödemesi yapılmaz.

Kulübün TFF Süper Lig'de şampiyon olması durumunda o sezon hak ettiği puan primlerinin %20'si oranında ayrıca prime hak kazanacaktır.

Futbolcunun 8 milyon EURO net ödemek şartıyla 2017/2018 sezonu sonunda sözleşmeyi tek taraflı fesih hakkı vardır."

Ve Tolga Ciğerci'nin sözleşmesi 30 Ağustos 2018'de karşılıklı anlaşma sağlanarak feshedildi. KAP'a yapılan bildirimde;

 

"Tolga Ciğerci ile şirketimiz arasındaki profesyonel futbolcu sözleşmesi karşılıklı anlaşılarak sona erdirilmiştir. Buna göre, futbolcuya ödenecek olan 2 milyon Euro yıllık net sabit transfer ücretinin 1 milyon 925 bin Euro tutarındaki kısmından tasarruf sağlanmıştır" bilgisi verildi.

 

Bİ'ÇOK

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır.