Trabzonspor’un önemli değeri ve her kulvarda görev ve hizmet adamı Özkan Sümer’in Başbakan Lemi ile unutulmaz anıları ve sözleri nelerdir?

Trabzonspor’da hocalık yapmış, scout ekibinde yer almış, altyapı sorumluluğu yapmış, insan kaynakları menajerliği, futbol şube sorumluluğu, malzemecilik, yardımcı antrenörlük gibi görevlerde bulunmuştur Özkan Sümer. Özellikle de Lemi Çelik’le anıları esprilidir.

 

Özkan Sümer maç öncesi takıma son taktiklerini vermeye hazırlanır. Ve hedefte de Lemi Çelik vardır. Nam-ı diğer Başbakan Lemi... Özkan Sümer kısa ve net konuşur: "Lemi. Sen bu söylediklerimi boşver, takım arkadaşlarına pas falan! Çıkar bunları aklından. Topu alır almaz rakibe at. Arkadaşların rakipten daha kolay alıyorlar topu” der.

Hakemden 'hocayı at' ricası!

Ve bir maç sırasında. Özkan Sümer, Lemi’yi kesmiştir ve oyuna alacaktır. Rakip özellikle kanatlardan etkili gelmektedir. Özkan Sümer Lemi'yi oyuna girmeden uyararak reklam panolarını işaret eder ve “Oğlum şimdi habu panolarun hepsini oku. Birazdan oyuna sokacağım seni, gözün dalmasun maçtayken” der.

Yine bir maç ve Lemi taç atışı yapmak üzere kenara gelir. Tam da Trabzonspor kulübesinin önünde atacaktır tacı. Lemi topu elinden çıkarmak için biraz gecikince tribünlerde uğultu yükselir. Özkan Sümer kendisine ayrılan bölmeyi aşar ve elini Lemi'nin omzuna atarak “Maviler bizimkiler. Onlara atacaksın bu kadar düşenecek bir şey yok” der.

Özkan Sümer, bir maçta kanat oyuncusu olduğu için durmadan önünden geçen Lemi'ye küfür etmektedir. Yaptığı her hatalı hareketten sonra istisnasız bir küfür gelmektedir. Özkan Sümer'in küfürleri hakemin kulağına kadar gidince hakem maçı durdurur ve Özkan Hoca'nın yanına gidip "Hocam bir daha küfür edersen seni tribüne göndereceğim" der. Özkan Sümer hakemden özür dileyip maç başlayınca Lemi çaktırmadan hakemin yanına gider "Hocam hala yandan küfür ediyo. Şunu atacaksan at da biz de rahat rahat top oynayalım."

Dünyanın en büyük sihirbazı!

Ve ikili arasındaki diyaloğun en efsanevi noktasıyla devam edelim;
- Oyuncu değişikliği hakkının 2 olduğu dönemler. Özkan Sümer 2 hakkını da kullanmıştır. Ancak Lemi'nin performansı tribünleri çileden çıkarmaktadır. Hoca daha fazla dayanamaz ve Lemi'yi kenara alarak takımı bir kişi eksik oynatır. Lemi'nin cevabı ironiktir: "Aşkolsun hocam."

Bir gün idmanda Özkan Sümer yine Lemi'nin üzerine oynar. Takım toplanmıştır ve Özkan Sümer, oyunculara der ki "Size birazdan dünyanın en büyük sihirbazını göstereceğim." Herkes şaşkındır ve ne olacağını merak etmektedir. Özkan Sümer elindeki topu Lemi'ye atar ve der ki "Haydi Lemi topu kaybet!" İlk etapta kimse bir şey anlamaz ama devamında "Çünkü maçta ayağına aldığın her topu kaybediyorsun" diye devamını getirir. 

Bi'SORU DAHA?

Fenerbahçe'nin simgesi nasıl kanarya olmuştur?

Fenerbahçe Kulübü'nün kanarya simgesini nasıl almıştır? Hangi futbolcunun lakabı kanarya...

Eren Derdiyok'un İsviçre Milli Takımı’nı seçme sebebi neydi?

Süper Lig’de önce Kasımpaşa ardından Galatasaray forması giyen Eren Derdiyok, İsviçre Milli...

Sivasspor'un fikstürü nasıl?

Rıza Çalımbay yönetiminde şampiyonluk hesapları yapan Sivasspor'un kalan maçları hangileri?...

Uğurcan Çakır kimdir? Uğurcan Çakır'ın hikayesi nasıldır?

Trabzonspor'un ve Türk futbolunun yükselen değeri Uğurcan Çakır kaleciliğe nasıl başladı? Uğurcan...