Galatasaray ve Fenerbahçe ile adı anılan Sivasspor’un başarılı orta saha oyuncusu Mert Hakan Yandaş, transferi konusunda ne düşünüyor?

Demir Grup Sivasspor'un başarılı oyuncusu Mert Hakan Yandaş, Türkiye Futbol Federasyonunun Tam Saha dergisinde röportaj verdi. Mert Hakan, kariyer planı, bu sezonki performansı ve yeni tip koronavirüs salgınıyla ilgili açıklamada bulundu.

Mert Hakan Yandaş’ın transfer planı

Süper Lig'de 6 golü bulunan ve hücumda etkin rol alan Mert Hakan Yandaş “Bu sezon sözleşmem bitiyor ve kritik bir karar vermek zorundayım. Dünya bu haldeyken (koronavirüs salgını) kararımı ona göre vermek zorundayım. Çünkü futbol ekonomisi değişecek. Futbola döndüğümüzde ortamın nasıl olacağını bilmiyoruz. Hangi ülkenin ne halde olacağını bilmiyoruz. Bu süreçte Türkiye olarak iyi durumdayız. Türkiye'de kalmak bana daha mantıklı geliyor ama sürecin neyi getirip, neyi getirmeyeceğini bilmiyoruz. Tabii ki benim planlarım var. Planlarım içerisinde Avrupa'da oynamak da var. Türkiye'de oynadıktan sonra da bu olabilir, doğrudan da olabilir. Bu süreç geçtikten sonra bunu oturup konuşacağız” dedi.

Şampiyonluk yorumu

Sezona iyi başladıklarını ve ilk yarıyı lider bitirdiklerini belirten Mert Hakan Yandaş “Ligin en iyi futbol oynayan ekibiydik. Hala da iyi oynadığımızı düşünüyorum ama ikinci devre çok şanssızlıklar yaşadık. Emre Kılınç kardeşim sürekli sakatlıklarla uğraştı. Fernando altı hafta sakattı. Bir türlü ilk devredeki kadromuzla oynayamadık ama yine de iyi işler yaptık. İlk devrenin şu an sadece iki puan gerisindeyiz. Tabii ki diğer takımlar çıkış yakaladı. Sekiz haftalık süreçte inanılmaz bir fikstür avantajımız var. Rakiplerimiz birbirleriyle oynayacak. Kendi göbeğimizi kendimiz keseceğiz. O yüzden inanırsak bu aranın bize yarayacağını düşünüyorum. Üzerimize çok yük binmişti ve dinlenebileceğimizi düşünüyorum. Bu süreci iyi geçirirsek Sivasspor'u ligin zirvesinde bırakabiliriz” açıklamasını yaptı.

En büyük hayali

Mert Hakan Yandaş, bugüne kadar hiçbir kategoride milli takım forması giymediğini ifade ederek “Bundan sonraki tek hayalim A Milli formaya ulaşabilmek. Aday gösteriliyordum ama böyle bir süreç ortaya çıktı. Vardır her şeyde bir hayır. İnşallah istediğim ve hayal ettiğim A Milli Takım formasına kavuşurum ve ülkem için hizmet ederim” dedi.

NOT: Mert Hakan Yandaş'ın ve Emre Kılınç'ın lig bitiminde büyük oranda Galatasaray forması giymesi bekleniyordu. Hatta Galatasaray'ın ön protokol yaptığı belirtiliyordu. Son gelişme ise Mert Hakan Yandaş'ın Galatasaray ön protokol hükümlerini yerine getirmediği için Fenerbahçe ile anlaştığı yönünde.    

Bi'SORU DAHA?

Tarık Çamdal Adana Demirspor'dan ne kadar alacak?

Galatasaray'dan yılda 1,5 milyon Euro garanti ücret alan Tarık Çamdal, Adana Demirspor ile...

Hakemler için 2018 yılı nasıl geçti?

Hakemler adına 2018 yılında neler yaşandı? İşte tarihlere göre hakem dünyasıyla ilgili önemli...

FIFA Dünya Kupası maskotları nelerdir?

FIFA Dünya Kupası, 1966 yılından bu yana resmi maskotlarla tanıtılmaktadır. Peki ya bu maskot...

Salih Uçan ilk nerede keşfedildi?

Salih Uçan babadan futbolcu ama daha o çok küçükken yabancı birinin dikkatini çekiyor... Hem de...