Türkiye Futbol Federasyonu başkanları kimlerdir? En uzun süre başkanlık yapan kişi kimdir? İşte TFF’nin başkanları...

Türkiye Futbol Federasyonu 1923 yılında kuruldu. Türk futbolunun 1 numaralı patronu konumundadır TFF.

1923-1926 yılları arasında üst üste 4 dönem başkanlık yapan Yusuf Ziya Öniş, ilk başkan olurken, 4 ayrı dönemde toplam 11 yıl koltukta oturan Orhan Şeref Apak ise “en uzun süre başkanlık yapan isim” olarak dikkat çekiyor.

TFF, 17 Haziran 1992 tarihinde 3813 Sayılı Kanun'la özerk hale geliyor.
Özerklik dönemi Şenes Erzik ile başlıyor.

Futbol Federasyonu Başkanları

1-Yusuf Ziya Öniş (31.07.1922 - 02.10.1926)
2-Muvaffak Menemencioğlu (02.10.1926 - 08.01.1931)
3-Hamdi Emin Çap (08.01.1931 - 1937)
4-Sedat Rıza İstek (1937 - 1938)
5-Danyal Akbel (1938 - 1943)
6-Ziya Ateş (Vekaleten) (1943)
7-Sadi Karsan (1943 - 1948)
8-Vildan Aşir Savaşır (Vekaleten) (1948 - 1949)
9-Ulvi Ziya Yenal (1949 - 1952)
10-Mehmet Arkan (Vekaleten) (1952)
11-Mümtaz Tarhan (Vekaleten) (1952)
12-Orhan Şeref Apak (1952 - 1954)
13-Ulvi Ziya Yenal (1954)
14-Hasan Polat (1954 - 1957)
15-Orhan Şeref Apak (1957 - 1958)
16-Safa Yalçuk (1958 - 1959)
17-Faik Gökay (1959 - 1960)
18-Muhterem Özyurt (1960 - 1961)
19-Bekir Silahçılar (Vekaleten) (1961)
20-Orhan Şeref Apak (1961 - 1964)
21-Muhterem Özyurt (16.05.1964 - 27.05.1965)
22-Orhan Şeref Apak (27.05.1965 - 21.03.1970)
23-Hasan Polat (11.05.1970 - 15.10.1976)
24-Füruzan Tekil (17.12.1976 - 01.07.1977)
25-Sabahattin Erman (23.07.1977 - 02.09.1977)
26-İbrahim İskeçe (03.09.1977 - 17.02.1978)
27-Sahir Gürkan (18.02.1978 - 09.09.1978)
28-Güngör Sayarı (07.10.1978 - 27.01.1979)
29-Cemal Saltık (13.03.1979 - 10.10.1979)
30-İbrahim İskeçe (23.01.1980 - 19.07.1980)
31-Mazhar Zorlu (25.07.1980 - 09.09.1980)
32-Doğan Andaç (Vekaleten) (09.10.1980 - 10.11.1980)
33-Yılmaz Tokatlı (27.11.1980 - 03.06.1984)
34-Mustafa Kemal Ulusu (29.06.1984 - 17.07.1985)
35-Erdoğan Ünver (13.08.1985 - 10.01.1986)
36-Erdenay Oflaz (17.01.1986 - 12.11.1986)
37-Ali Uras (23.12.1986 - 21.08.1987)
38-Halim Çorbalı (26.08.1987 - 25.02.1989)
39-Şenes Erzik (03.04.1989 - 25.07.1997)
40-Özkan Olcay (1997)
41-Abdullah Kiğılı (09.09.1997 - 23.10.1997)
42-Haluk Ulusoy (04.11.1997 - 22.07.2004)
43-Levent Bıçakcı (22.07.2004 - 31.12.2006)
44-Haluk Ulusoy (19.01.2006 - 14.02.2008)
45-Hasan Doğan (14.02.2008 - 05.07.2008)
46-Mahmut Özgener (Vekaleten) (15.07.2008 - 19.08.2008)
47-Mahmut Özgener (Seçim) (19.08.2008 - 29.06.2011)
48-Mehmet Ali Aydınlar (Seçim) (29.06.2011 - 31.01.2012)
49-Hüsnü Güreli (Vekaleten) (01.02.2012 - 27.02.2012)
50-Yıldırım Demirören (Seçim) (27.02.2012 - 28.02.2019)
51- Hüsnü Güreli (Vekaleten) (28.02.2019 - 

Bi'SORU DAHA?

    Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır.