Fenerbahçe'ye futbolcu ve teknik adam olarak hizmet vermiş olan Halit Deringör'ün ayaklarının titremesine neden olan olay nedir?

Halit Deringör! Ülker Stadı'nda Protokol Tribünü'ne adı verilen değer. 1922 İstanbul doğumlu. Futbola 10 yaşında başlıyor ve 1938'de Fenerbahçe Genç Takımı'na giriyor. 3 yıl sonra ise A Takım'da. 1952'ye kadar Fenerbahçe'de oynuyor ve aynı yıl futbola nokta koyuyor. 330 resmi maçta 107 gole imza atıyor.
Sonrasında Fenerbahçe'ye teknik direktör olarak da hizmet veren Halit Deringör'ün "Kolay mı Fenerbahçeli olmak” ve “Ödün vermeyen Fenerbahçeli" adlı kitapları bulunuyor.

14 Mart 2018'de hayata gözlerini yuman (Allah rahmet eylesin) Halit Deringör, 1997 yılında Cumhuriyet Gazetesi'nde bir anısını şöyle anlatıyor;

KARGA TULUMBA MAÇA

"Yıl 1949. Eşim ilk çocuğumuzu dünyaya getirmek için Zeynep Kamil Hastanesi’ne o gün yatırıldı. Aynı gün Ankara Karması ile oynamak için Ankara’ya gidecektik.
Ben, akşam yataklı trene gelip yöneticilere bu nedenle gelemeyeceğimi anlatmak isledim. Ama ne yazar!..
Arkadaşlarım beni karga tulumba yataklı vagona bindirdiler.
Ertesi gün Ankara karması ile oynadığımız maçın ilk dakikalarında, bir gol attım... Ama tam bu sırada, stat hoparlörleri, benim kızımın dünyaya geldiğini anons etti. Sevinçten mi heyecandan mı nedir bilmiyorum, ayaklarım titremeye başladı.
Tabii maç devam ediyor. Beş altı dakika sonra bir başka sürpriz beni bekliyordu. İkinci golü de attım. Saha kenarındaki bir arkadaş benim ikinci bir kızımın daha olduğunu söyledi.
Ben, nerede ise oyunu terk etmeye çalışıyorum. Fakat saha kenarındaki insanlar, bunun bir şaka olduğunu bildirdi.
Maç 5-2 sonuçlandı.

HEYECANDAN TERLEME

Aksam, Kerpiç’te ziyafet verildi. Ziyarette Başbakan Saracoğlu ve onun yanında Muvaffak Menemencioğlu yer aldı. Saracoğlu beni yanındaki iskemleye davet etti ben de Saracoğlu gibi bir devlet büyüğünün yanında hiç yemek yememiş olduğumdan bir hayli heyecanlandım, dahası heyecandan terledim. Saracoğlu beni rahatlatmak için espriler yaptı:
'Neydi senin o sahadaki halin?.. Kızın oldu diye mi böyle güzel çalımlar yapıyordun? Bekle, daha ne çalımlar yapacaksın.'
Arkadan da 'Ama erkek olmalıydı' dedi.
Ve ekleyerek 'Şaka söyledim, şaka... Kız çocuğu, eser-i muhabbet' dedi.
İsmini de 'Zafer koyun...' diye ekledi."

Bi'SORU DAHA?

Mert Müldür kimdir? Mert Müldür'ün hikayesi nasıldır?

Rapid Wien forması giyen Mert Müldür futbola nasıl başladı? Mert Müldür hangi mevkilerde oynuyor?...

Okan Buruk Igor Tudor için neler söylemişti?

Akhisar’ın hocası Galatasaray’a 4-2 yenildikleri maç sonrası çok sert açıklamalarda bulunmuştu....

Lionel Messi’nin futbola başlama ve Barcelona hikayesi nasıldır?

Lionel Messi futbola nasıl başladı? Messi’nin annesi ve babası ne iş yapıyordu? Messi’nin...

Trabzonspor'un 2020-21 sezonu fikstürü nasıldır?

Trabzonspor'un 2020-21 sezonu fikstürü nasıldır? Süper Lig'de 2020-21 sezonu ne zaman başlayacak...