Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç, Fatih Terim'in siciliyle ilgili neler söyledi, Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim ona nasıl cevaplar verdi?

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç ile Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim'in yıldızı özellikle son dönemlerde pek barışmıyor. Her şey Ali Koç'un Fatih Terim'le ilgili sicil sözleriyle başladı.

 

Ali Koç'un Terim'le ilgili sözleri

Ali Koç, 18 Eylül 2019'da Terim'in "Organize yapılan işler profesyonel yapılmaya başlandı. Maçlar Avrupa'da sahada Türkiye'de ise masada kazanılıyor" sözlerinin hatırlatılması üzerine "Onların fıtratında olan bir şey. Yorum yapmak istemiyorum. Dünya neler konuşuyor. Avrupa futbolu neler üstünde tartışıyor. Bizim ülkemizde tweet 19.05'te atılmış... Nasıl oluyor da bir insanın sicili bu kadar bozuk olabilir. Hem futbolculuk hem de antrenörlük hayatında bu kadar ceza alabiliyor. Bununla ilgili konuşacağımıza 19.05'e takılıp duruyoruz. Spor kulüpleri olarak sahada rekabet ediyoruz. Bunun dışında omuz omuza verip çalışmak durumundayız. Hep bir kavga ve gürültü gidiyor. Bizimle ilgili imada bulunan çok açıklama oluyor. İnşallah ilerleyen zamanlarda daha fazla konuşmak zorunda kalmayız" demişti.

 

Fatih Terim'in cevabı

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, aynı günün gecesinde C. Brugge maçı sonrası Ali Koç'un sözlerine şu cevabı vermişti: "Avrupa’nın en büyük futbol organizasyonunda burada olmayanlarla ilgili konuşmayalım isterseniz, rica ediyorum. Sicilin parayla, nüfuzla, reklamla doldurulamadığı yerdeyiz çünkü. Kimin ne dediğine dönünce bakacağız. Değerse cevabını alacak herkes. Cevabını vereceğiz. Şimdiye kadar kim aldıysa herkes alacak. Değer bulduğumuz şeyleri eğer gerekirse cevap vereceğiz. Hiç kimse merak etmesin."

Ve Fatih Terim 25 Eylül'de de yine Ali Koç'un sicil sözleriyle ilgili "Ali Koç'un açıklamalarına İstanbul'da bakıp değerse cevap vereceğimi söylemiştim. Baktım, değmeyeceğine karar verdim. O nedenle cevap vermedim. Eğer cevap vermeye değseydi verirdim" ifadesini kullanmıştı.

Spor basını ve reklam

Ve Fatih Hoca, 14 Aralık 2019'da 2-2 sona eren Ankaragücü maçı sonrası "Son günlerde baktığımda, umarım benim düşündüklerim doğru değildir, reklam departmanlarından spor servislerine telefon gelmiştir, böyle bakıldığında unutuluyor. Bazıları ısrarla bazı cümleler vurguluyorlar, hepsinin farkındayım. Ben çok şeyler gördüm, pes edecek değilim" demişti. Ki bu sözleriyle Ali Koç'u ima ettiği belirtildi.

15 Aralık 2019'da F.Bahçe'nin Sivas'a 3-1 mağlup olduğu maç sonrası Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'a "Fatih Terim, reklam servislerinden, spor servislerine mesajlar gittiğini söyledi. Sizi ima ettiği belirtiliyor" denildi. Ali Koç da buna "Beni kastettiyse, beni kastettiğini söylesin, söyleyeyim. Duymadığım konuda yorum yapmam doğru olmaz. Spor basınında en az laf söylenen hoca Fatih Terim. Fatih Terim'den daha çok korunan bir hoca yoktur spor basınında. Onun da nedenlerini zaman gelince açıklarız" cevabını verdi.

Bi'SORU DAHA?

Basketbol ve futbol milli takımında oynayan sporcu kimdir?

O adını Türk sporuna ilklere imza atan isim olarak yazdıran bir değer... İşte hem basketbol hem de...

Vedat Okyar’ın limon hikayesi nedir?

Beşiktaş’ın efsanelerinden olan ve Türk futbolunun önemli ismi “GÜZEL İNSANI” siyah-beyazlı...

Süper Lig’de kulüplerin şampiyonluk sayıları kaçtır?

Süper Lig'de şampiyon olan kulüpler hangileridir? En fazla şampiyon olan kulüp hangisidir? İşte...

Trabzonspor'un başkanlarının listesi nasıldır?

Trabzonspor Kulübü'nün başkanları kimlerdi? Hangi başkan ne kadar süre görev yaptı. Trabzonspor'da iki defa...

Galatasaray'ın renklerinin hikayesi nasıldır?

Galatasaray Kulübü'nün ilk renkleri ve renk seçimindeki esin kaynağı nedir? Galatasaray'ın...

Süleyman Seba'nın transfer hikayesi nasıldır?

Gazeteci Gürel Yurttaş, Beşiktaş'ın onursal başkanı Süleyman Seba'nın transfer anlayışını ve...

Fatih Terim'in teknik direktörlük yaptığı kulüpler hangileridir?

A Milli Futbol Takımımızda üçüncü dönemini geride bırakan Fatih Terim, Türkiye’de ve Avrupa’da...

Trabzonspor'un 2020-21 sezonu fikstürü nasıldır?

Trabzonspor'un 2020-21 sezonu fikstürü nasıldır? Süper Lig'de 2020-21 sezonu ne zaman başlayacak...