Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç, Fatih Terim'in siciliyle ilgili neler söyledi, Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim ona nasıl cevaplar verdi?

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç ile Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim'in yıldızı özellikle son dönemlerde pek barışmıyor. Her şey Ali Koç'un Fatih Terim'le ilgili sicil sözleriyle başladı.

 

Ali Koç'un Terim'le ilgili sözleri

Ali Koç, 18 Eylül 2019'da Terim'in "Organize yapılan işler profesyonel yapılmaya başlandı. Maçlar Avrupa'da sahada Türkiye'de ise masada kazanılıyor" sözlerinin hatırlatılması üzerine "Onların fıtratında olan bir şey. Yorum yapmak istemiyorum. Dünya neler konuşuyor. Avrupa futbolu neler üstünde tartışıyor. Bizim ülkemizde tweet 19.05'te atılmış... Nasıl oluyor da bir insanın sicili bu kadar bozuk olabilir. Hem futbolculuk hem de antrenörlük hayatında bu kadar ceza alabiliyor. Bununla ilgili konuşacağımıza 19.05'e takılıp duruyoruz. Spor kulüpleri olarak sahada rekabet ediyoruz. Bunun dışında omuz omuza verip çalışmak durumundayız. Hep bir kavga ve gürültü gidiyor. Bizimle ilgili imada bulunan çok açıklama oluyor. İnşallah ilerleyen zamanlarda daha fazla konuşmak zorunda kalmayız" demişti.

 

Fatih Terim'in cevabı

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, aynı günün gecesinde C. Brugge maçı sonrası Ali Koç'un sözlerine şu cevabı vermişti: "Avrupa’nın en büyük futbol organizasyonunda burada olmayanlarla ilgili konuşmayalım isterseniz, rica ediyorum. Sicilin parayla, nüfuzla, reklamla doldurulamadığı yerdeyiz çünkü. Kimin ne dediğine dönünce bakacağız. Değerse cevabını alacak herkes. Cevabını vereceğiz. Şimdiye kadar kim aldıysa herkes alacak. Değer bulduğumuz şeyleri eğer gerekirse cevap vereceğiz. Hiç kimse merak etmesin."

Ve Fatih Terim 25 Eylül'de de yine Ali Koç'un sicil sözleriyle ilgili "Ali Koç'un açıklamalarına İstanbul'da bakıp değerse cevap vereceğimi söylemiştim. Baktım, değmeyeceğine karar verdim. O nedenle cevap vermedim. Eğer cevap vermeye değseydi verirdim" ifadesini kullanmıştı.

Spor basını ve reklam

Ve Fatih Hoca, 14 Aralık 2019'da 2-2 sona eren Ankaragücü maçı sonrası "Son günlerde baktığımda, umarım benim düşündüklerim doğru değildir, reklam departmanlarından spor servislerine telefon gelmiştir, böyle bakıldığında unutuluyor. Bazıları ısrarla bazı cümleler vurguluyorlar, hepsinin farkındayım. Ben çok şeyler gördüm, pes edecek değilim" demişti. Ki bu sözleriyle Ali Koç'u ima ettiği belirtildi.

15 Aralık 2019'da F.Bahçe'nin Sivas'a 3-1 mağlup olduğu maç sonrası Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'a "Fatih Terim, reklam servislerinden, spor servislerine mesajlar gittiğini söyledi. Sizi ima ettiği belirtiliyor" denildi. Ali Koç da buna "Beni kastettiyse, beni kastettiğini söylesin, söyleyeyim. Duymadığım konuda yorum yapmam doğru olmaz. Spor basınında en az laf söylenen hoca Fatih Terim. Fatih Terim'den daha çok korunan bir hoca yoktur spor basınında. Onun da nedenlerini zaman gelince açıklarız" cevabını verdi.

Bi'SORU DAHA?

Futbolun Süperleri ödülünü kimler kazandı?

Süper Lig'de 2017-2018 sezonuna göre yapılan değerlendirmede Futbolun Süperleri adı altında en...

Futbolda değişen oyun kuralları nelerdir?

Futbol oyun kurallarını belirleyen IFAB (Uluslararası Futbol Birliği Kurulu) yeni kuralları...

Süper Lig’in 2017-2018 sezonu hakemleri kimlerdir?

İlhan Cavcav sezonu adı verilen Süper Lig’de 2017-2018’de görev yapacak hakemler kimlerdir? İşte...

Atiker Konyaspor Rıza Çalımbay'ı neden gönderdi?

Son maçını kazanan ve 12 haftada 17 puan toplayan takımın teknik direktörü neden gönderilir? İşte...