Topraktan kazandı, filme yatırdı, kadına şiddete parmak basmak istedi ve New York Avrasya Film Festivali’nde “Sinemada En İyi Avrasyalı Kadın Sanatçı” ödülünü aldı.

O aslen Adanalı, 38 yıllık evli, üç çocuk annesi ve ilkokum mezunu Ümmiye Anne (Koçak)... 10 kardeşten biri. Okumayı çok sevmesine rağmen ekonomik nedenlerle bu hayalini gerçekleştiremeyen Ümmiye Anne hayallerinin peşinden gitti. Tarlada çalıştı, topraktan kazandığı parayı sanata, sinemaya yatırdı... 11 tiyatro oyunu yazdı ve Arslanköy Kadınlar Tiyatro Topluluğu ile yaklaşık 500 kez sahneye çıktı. Oyunları Türkiye’nin dört bir yanında izlendi.

İlkokul sonrası ilk okuduğu kitabın Maksim Gorki’nin Ana kitabı olduğuna dikkat çeken Ümmiye Anne, Arslanköy’e gelin gitti... Amacı bölgede kadınların yaşadığı sorunları Mersin’de duyurmaktı.

Film çekti, çevreden destek gördü ve Yün Bebek filminin galası 49. Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde yapıldı. Bu film ona New York Avrasya Film Festivali'nde "Sinemada en iyi Avrasyalı Kadın Sanatçı" ödülünü kazandırdı.

TEBRİKLER ÜMMİYE ANNE.

Bi'SORU DAHA?

Kibar Feyzo filminin konusu nasıldır ve oyuncuları kimlerdir?

Kibar Feyzo filmi nerede çekilmiştir? Kibar Feyzo filminde oynayan oyuncular kimlerdir ve rolleri nelerdir?

Zeki Müren ilk radyo programına nasıl çıkmıştır?

Sanat güneşi Zeki Müren, öğrenciyken ilk radyo programını nasıl yaptı? Sınavı nasıl kazandı? Zeki Müren'i ağlayarak ilk tebrik eden kimdir?

Türk sinemasının dört yapraklı yoncası kimlerdir?

1970 ve 80’li yıllara damga vuran o dönemlerde Türk sinemasında birçok filmde rol alan isimlere dört yapraklı yonca yakıştırması yapıldı... Peki...

Film nedir ve film türleri nelerdir?

Filmin tanımı nasıldır? Filmle ilgili kısa ve genel bilgiler nelerdir? Film türleri hangileridir ve kısa açılımları nasıldır?