Türkiye adına Oscar'a katılacak filmin konusu nedir? Yönetmeni kimdir? Filmde kimler oynamaktadır? Oscar ödül töreni ne zamandır?

Oscar, dünyanın en prestijli sinema ödülleridir. Oscar'da aday liste 23 Ocak 2018 tarihinde açıklanacak. Oscar ödül töreni ise 4 Mart 2018'de Hollywood'da 90'ıncı kez düzenlenecek.
Peki Oscar'a Türkiye adına hangi film katılacak?
 
AYLA “Yabancı Dilde En İyi Film” dalında ülkemizi temsil edecek.
 
ayla filmi
 
Filmin hikayesi gerçek yaşamdan alınmadır ve filmin kahramanları hala hayattadır.
1950'lerde Kore Savaşına katılan Türk astsubayı Süleyman Dilbirliği, savaşta öldürülmüş ailesinin yanında küçük bir kız bulur. Adına da Ayla adını verir.
Koreli küçük kızın sevgi ve umutla beslenir.
 
ayla film
 
Filmde zaman, mekan, dil-din ve ırk tanımı olmadan insan vicdanı ön planda tutulur. Savaşın ayrıştırıcı değil birleştirici rolüne vurgu yapılır.
 
  • Yönetmen: Can Ulkay
  • Yapımcı: Mustafa Uslu
  • Müzik: Fahir Atakoğlu
  • Danışman: Elif Dağdeviren
  • Oyuncular: İsmail Hacıoğlu, Kim Seol, Çetin Tekindor, Lee Kyong-Jin, Ali Atay, Murat Yıldırım, Taner Birsel, Altan Erkekli, Meral Çetinkaya, Damla Sönmez, Büşra Develi, Erkan Petekkaya, Sinem Uslu, Eric Roberts, Cade Carredine, Kim Byoungsoon, Johnny Young, Mehmet Esen, Caner Kurtaran, Burç Kümbetlioğlu, Duygu Yetiş, Ali Barkın, Nilgün Kasapbaşoğlu, Mine Teber, Esra Dermancıoğlu, Toygan Avanoğlu, İlber Gürtunca gibi değerli isimler.

Bi'SORU DAHA?

Kemal Sunal’ın sinema dünyasına girmesi nasıl olmuştur?

İnek Şaban karakteriyle özdeşleşen Süt kardeşler, Çöpçüler Kralı, Davaro ve Sakar Şakir filmleri unutulmazlar arasında olan Kemal Sunal nasıl...

Haluk Bilginer'in tiyatro ve sinemaya bakışı nasıldır?

Sanatçı Haluk Bilginer, tiyatro ve sinemayı nasıl tanımlıyor? Haluk Bilginer'in oyunculuk sorusu nedir? Haluk Bilginer'in hayata bakışı nasıldır?

Zeki Müren’in Neşet Ertaş'la buluşması nasıl olmuştur?

Sanat güneşi Zeki Müren ile Bozkırın Tezenesi Neşet Ertaş'ın ilk görüşmesinde neler olmuştur? Zeki Müren'i şaşırtan olay nedir?

Müjdat Gezen ile Ayşen Gruda aşk yaşadı mı?

Türk sinemasının iki büyük değeri Müjdat Gezen ile Ayşen Gruda arasında neler yaşandı? Aşk var mıydı? Evliliğin eşiğinden dönüldü mü?