Toprağın Tuzu Belgeseli’nin içeriği nedir? Filmi nereden izleyebilirim? Toprağın Tuzu Belgeseli (The Salt of the Earth) hakkında kısa ve genel bilgiler...

İnsanoğlu dünyaya o kadar zarar verip değişime uğratıyor ki bakir ve el değmemiş uygarlık tarafından zarar görmemiş toprakları bulmak çok zor. Ancak Toprağın Tuzu (The Salt of the Earth) belgeseli bizi o zarar görmeyen topraklara götürüyor, keşfe çıkarıyor.

Belgesel fotoğrafçısı Sebastiao Salgado’nun keşif yolculuklarına fotoğrafçı oğlu Juliano Ribeiro Salgado da katılıyor.

Belgesel filmin içeriği

topragin tuzu belgeselini turkce altyazili nasil izleyebilirim

Wim Wenders’in yönetmenliğini yaptığı 2014 yapımı film, gezegenin güzelliğine adanmış bu kapsamlı fotoğraf projesine odaklanıyor. Ayrıca, Salgado’nun hayatı, 40 yıllık üretimi, oğluyla olan ilişkisi ve aile hayatından kesitler aktarılıyor.

Film nerelerde çekildi?

Fotoğraf sanatçısı ve kaşif Salgado, kırk yıl boyunca yakın tarihte deneyimlediği açlık, göç ve uluslararası anlaşmazlıklar gibi önemli olaylara tanık olmuş ve bunları ölümsüzleştirmişti. Sanatçı bu kez modern uygarlık tarafından henüz zarar görmemiş toprakların keşfine çıktı. Vrangel Adası, Batı Papua ve Brezilya'nın Panatanal bölgesi gibi yerlerde sıradışı çekimler yapıldı.

50. Dünya Günü’ne özel gösterime açılan Toprağın Tuzu (The Salt of the Earth) belgeseli, 21 Nisan-10 Mayıs tarihlerinde Türkçe altyazılı olarak saltonline.org üzerinden izlenebiliyor.

Filmi izlemek için: THE SALT OF THE EARTH (TOPRAĞIN TUZU) 

Bi'SORU DAHA?

Hacivat-Karagöz oyunu nasıldır, karakterleri kimlerdir?

Hacivat ile Karagöz kimdir? Hacivat ile Karagöz’ün hayatı... Hacivat-Karagöz oyununun tarihçesi nasıldır? Hacivat-Karagöz karakterleri...

Propaganda filmindeki atın adı nedir?

Rahmetli Kemal Sunal ve Metin Akpınar’ın başrollerini paylaştığı filmdir Propaganda… Ve orada beyaz güzel bir at vardır.

Kemal Sunal’ın sinema dünyasına girmesi nasıl olmuştur?

İnek Şaban karakteriyle özdeşleşen Süt kardeşler, Çöpçüler Kralı, Davaro ve Sakar Şakir filmleri unutulmazlar arasında olan Kemal Sunal nasıl...

Yumurcak filminin gerçek hikayesi nasıldır?

Yumurcak filmi nasıl ortaya çıkmıştır? Mürüvvet Sim kimdir? Mürüvvet Sim'in hüzünlü yelek hikayesi nasıldır?