Eşi Gül Sunal'a "Beni kimse araştırmayacak galiba! Bari ben yapayım" diyen Kemal Sunal, yüksek lisans tez konusu olarak kendini seçer. Kemal Sunal'ı da şöyle anlatır...

Türk sinemasının önemli ismi ve İnek Şaban lakaplı oyuncusu Kemal Sunal eğitime büyük önem verirdi. Ki bu bağlamda çocuklara örnek olmak adına 48 yaşında tekrar üniversiteye giderken yüksek lisans tezine konu olarak da yine kendisini seçer. Sebebini de eşi Gül Sunal’a şöyle anlatır:
“Beni kimse araştırmayacak galiba, ben yapayım” dedi.

Kendi Kaleminden Kemal Sunal...

Belkıs öğretmen elimden tuttu

"1944'de İstanbul’da doğdum. Lise son sınıftayken felsefe öğretmenim Belkıs Balkır, elimden tuttuğu gibi beni Müşfik Kenter’e teslim etti.
Bu arada üniversiteye başladım. Bir süre sonra turneler nedeni ile öğrenimime ara vermek zorunda kaldım.
Kent Oyuncuları’ndan sonra sırasıyla Ulvi Uraz Tiyatrosu, Ayfer Feray Tiyatrosu ve en son Devekuşu Kabare Tiyatrosu’nda oynadım.
1972 yılında Ertem Eğilmez’in beni beğenip seçmesiyle sinemaya adımımı attım.
Özel televizyonların yaygınlaşması üzerine diziler yaptım.

Gençlere örnek olmak istedim

Bu sıralarda da üniversiteyi bitirmeyi ve böylece gençlere örnek olmayı kafama koymuştum. Çünkü Türkiye’nin okuyan insana ihtiyacı vardı. Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo-TV ve Sinema Bölümü’nü 1995 yılında bitirdim.
Bu da yetmez deyip yüksek lisans öğrenimimi de tamamladıktan sonra tez müddetim başladı. Bundan sonra da çok özlediğim tiyatroyu ve sinemayı birlikte yapmayı planlıyorum…"

BÜYÜK BİR SAYGI VE ÖZLEMLE ANIYORUZ SELAMLIYORUZ…

Bi'SORU DAHA?

Türk sinemasının dört yapraklı yoncası kimlerdir?

1970 ve 80’li yıllara damga vuran o dönemlerde Türk sinemasında birçok filmde rol alan isimlere dört yapraklı yonca yakıştırması yapıldı... Peki...

Hastane Önünde İncir Ağacı türküsünün hikayesi nasıldır?

Hastane Önünde İncir Ağacı hangi yöreye aittir? Türkünün hikayesi nasıldır? Hastane Önünde İncir Ağacı türküsünün sözleri nasıldır?

Her şey çok güzel olacak filminin konusu nasıldır?

Her şey çok güzel olacak filmi nerede çekildi? Her şey çok güzel olacak filminde rol alan oyuncular kimlerdir? Filmin konusu nasıldır?

Gönül Yarası filminin konusu nasıldır ve oyuncuları kimlerdir?

Gönül Yarası filmi ne zaman çekildi? Yönetmeni kimdir ve senaryosu kime aittir? Gönül Yarası filmi nerede çekilmiştir? Gönül Yarası filminin...