Eşi Gül Sunal'a "Beni kimse araştırmayacak galiba! Bari ben yapayım" diyen Kemal Sunal, yüksek lisans tez konusu olarak kendini seçer. Kemal Sunal'ı da şöyle anlatır...

Türk sinemasının önemli ismi ve İnek Şaban lakaplı oyuncusu Kemal Sunal eğitime büyük önem verirdi. Ki bu bağlamda çocuklara örnek olmak adına 48 yaşında tekrar üniversiteye giderken yüksek lisans tezine konu olarak da yine kendisini seçer. Sebebini de eşi Gül Sunal’a şöyle anlatır:
“Beni kimse araştırmayacak galiba, ben yapayım” dedi.

Kendi Kaleminden Kemal Sunal...

Belkıs öğretmen elimden tuttu

"1944'de İstanbul’da doğdum. Lise son sınıftayken felsefe öğretmenim Belkıs Balkır, elimden tuttuğu gibi beni Müşfik Kenter’e teslim etti.
Bu arada üniversiteye başladım. Bir süre sonra turneler nedeni ile öğrenimime ara vermek zorunda kaldım.
Kent Oyuncuları’ndan sonra sırasıyla Ulvi Uraz Tiyatrosu, Ayfer Feray Tiyatrosu ve en son Devekuşu Kabare Tiyatrosu’nda oynadım.
1972 yılında Ertem Eğilmez’in beni beğenip seçmesiyle sinemaya adımımı attım.
Özel televizyonların yaygınlaşması üzerine diziler yaptım.

Gençlere örnek olmak istedim

Bu sıralarda da üniversiteyi bitirmeyi ve böylece gençlere örnek olmayı kafama koymuştum. Çünkü Türkiye’nin okuyan insana ihtiyacı vardı. Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo-TV ve Sinema Bölümü’nü 1995 yılında bitirdim.
Bu da yetmez deyip yüksek lisans öğrenimimi de tamamladıktan sonra tez müddetim başladı. Bundan sonra da çok özlediğim tiyatroyu ve sinemayı birlikte yapmayı planlıyorum…"

BÜYÜK BİR SAYGI VE ÖZLEMLE ANIYORUZ SELAMLIYORUZ…

Bi'SORU DAHA?

Atatürk'ün sinema ile ilgili öngörüsü nedir?

Mustafa Kemal Atatürk radyonun emekleme döneminde olduğu ve 1930'larda yeni yeni gelişen sinema ile ilgili nasıl bir öngörüde bulunur? İşte...

John Nash’in hayatını anlatan film hangisidir?

Nobel ödüllü matematikçinin hayatını konu alan 2001 yapımı biyografik dram filmi akıllarda yer etmiştir...

Toprağın Tuzu Belgeseli’ni Türkçe altyazılı nasıl izleyebilirim?

Toprağın Tuzu Belgeseli’nin içeriği nedir? Filmi nereden izleyebilirim? Toprağın Tuzu Belgeseli (The Salt of the Earth) hakkında kısa ve genel...

Türkan Şoray Kuralları nelerdir?

Türk Sineması’nın ‘Sultan’ı Türkan Şoray’ın film anlaşmalarına şart koyduğu ve Yeşilçam tarihine geçen kurallar nelerdir?