Erol Taş, Adana’da seyirciler tarafından neden yuhalanmıştır? Erol Taş sahneye çıkıp nasıl bir konuşma yapmıştır?

Türk sinemasının kötü karakteridir Erol Taş! Sayısız filmde rol almış ve ‘kötü karakter’ adeta onunla özdeşleşmiştir. İşte bu durumu anlatan ve rolünün hakkını başarıyla vermesini gösteren bir olay yaşamıştır Adana’da Erol Taş. İşte o hikâye…

Adana’da film galası

Yılmaz Güney’le birlikte oynadıkları “İnce Cumali” filminin Adana’da galası vardır. Ağa rolündeki Erol Taş gala için diğer oyuncularla birlikte Adana’ya gider. Film izlenir. Film sonrası oyuncular sahneye çıkıp konuşma yapar.

Sıra Erol Taş’a gelir. Birden ortalık karışır, yer yerinden oynar.

Seyirciler sahnedeki Erol Taş’a şişe, taş, sopa fırlatıp ‘yuh’lar. Öylesine başarılı oynamıştır ki, seyirci bu kötü Ağa’ya tepkilidir.

Erol Taş’ın unutulmaz konuşması

Şişe ve taş yağmuru diner ve Erol Taş seyircilere sonunda kahkaha attığı şu konuşmayı yapar:

“Atın atın, siz bana taş değil ekmek atıyorsunuz.”

Bu konuşma üzerine, az önce yuhlayan seyirci bu kez ayakta alkışlar onu. Erol Taş bu filmdeki başarılı oyunuyla 5. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde “En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu” ödülünü alır.

Bi'SORU DAHA?

Müslüm Gürses'in unutulmaz sözleri ve replikleri nelerdir?

Müzik dünyasında "Müslüm Baba" olarak bilinen Müslüm Gürses'in unutulmaz demeçleri, anıları ve replikleri nelerdir bir bakalım...

Türkiye'yi Oscar'da temsil edecek film hangisidir ve konusu nedir?

Türkiye adına Oscar'a katılacak filmin konusu nedir? Yönetmeni kimdir? Filmde kimler oynamaktadır? Oscar ödül töreni ne zamandır?

Hastane Önünde İncir Ağacı türküsünün hikayesi nasıldır?

Hastane Önünde İncir Ağacı hangi yöreye aittir? Türkünün hikayesi nasıldır? Hastane Önünde İncir Ağacı türküsünün sözleri nasıldır?

Atatürk'ün sinema ile ilgili öngörüsü nedir?

Mustafa Kemal Atatürk radyonun emekleme döneminde olduğu ve 1930'larda yeni yeni gelişen sinema ile ilgili nasıl bir öngörüde bulunur? İşte...