COVID-19 çocuklara nasıl anlatılmalı? Çocuklara yeni tip koronavirüsü anlatan “Benim Kahraman Sensin, Çocuklar COVID-19 ile Nasıl Savaşabilir?” kitabındaki hikayenin içeriğinde ne var?

Dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs (COVID-19) 7’den 77’ye herkesi etkiledi. Özellikle de belli ülkelerde ve Türkiye’de uzun bir süredir sokağa çıkma yasağına maruz kalan çocukları...

Hikayenin içeriği

benim kahramanim sensin cocuklar covid 19 ile nasil savasabilir

Haliyle anne ve babalar COVID-19’u çocuklarına nasıl anlatacaklar ve nasıl bir mücadeleye yönlendirecekler.

Çocukların COVID-19’u anlamalarını ve kabullenmelerini sağlamak amacıyla Dünya Sağlık Örgütü, UNICEF ve Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği dahil olmak üzere insani yardım alanında çalışan 50’den fazla kuruluşun işbirliğiyle yeni bir hikaye kitabı hazırlandı.

Kitabın adı: Benim Kahramanım Sensin, Çocuklar COVID-19 ile Nasıl Savaşabilir!

Hikaye kitabında, hayali bir yaratık olan Ario vasıtasıyla çocukların kendilerini, ailelerini ve arkadaşlarını koronavirüsten nasıl koruyabilecekleri, yeni ve hızla değişen bir gerçeklikle karşılaştıklarında zorlayıcı duygularını nasıl yönetebilecekleri anlatılıyor.

Kitap kaç yaş grubuna hitap ediyor?

Hikaye kitabı; 6-11 yaş arası çocuklara yönelik. Kitap projesi için dünyanın dört bir yanından 1700’den fazla çocuk, ebeveyn ve öğretmen, COVID-19 salgınıyla nasıl başa çıktıklarını anlattı.

Ve hikayenin yazarı ve çizeri Helen Patuck ve proje ekibi bu anlatımlardan yola çıkarak kitabı hazırladı. Kitap, dünya üzerinde mümkün olduğu kadar fazla çocuğa ulaşabilmek için çok sayıda dile çevrildi ve halen çevrilmeye devam ediyor.

Hikaye kitabına ulaşmak için; BENİM KAHRAMANIM SENSİN

Bi'SORU DAHA?

Tevfik Fikret’in Sis şiirinin sözleri nasıldır?

Sis şiiri ne zaman ve nerede yazılmıştır? Şair Tevfik Fikret, Sis şiirinin hikayesini Ruşen Eşref’e nasıl anlatmıştır? Sis şiiri ile anlatılmak...

Dostoyevski’nin eserleri nelerdir?

Dünya edebiyatının önemli kalemlerinden olan romanlarını sadece okutmayan adeta yaşatan Rus yazar bir çok esere imzasını atmıştır.

Anlatamıyorum şiirinin sözleri nasıldır?

Orhan Veli Kanık’ın kaleminden çıkan “Anlatamıyorum” şiirinin sözleri kısa ve özlü bir anlatımdır… "Ağlasam sesimi duyar mısınız" diye başlar…

Sizin hiç babanız öldü mü şiirinin sözleri ve hikayesi nasıldır?

Cemal Süreya'nın kaleme aldığı "Sizin hiç babanız öldü mü?" şiiri ne zaman yazılmıştır ve şiirin sözleri nasıldır? Cemal Süreya ölüme bakışını nasıl anlatır?