Galatasaray forması giyen Yunus Akgün'ü ilk keşfeden kimdir? Yunus Akgün'ü Galatasaray'a kim kazandırmıştır?

Yunus Akgün... 7 Temmuz 2000 İstanbul doğumlu. 1.73 boyunda. Kanatlarda ve forvette oynama özelliğine sahip. Oyun yapısı ve fizik olarak Fransız oyuncu Griezmann'a benzetiliyor. Roma'nın da yakından takip ettiği genç isimle 2024'e kadar yeni mukavele yapıldı.

 

Yunus Akgün nasıl keşfedildi?

7 yaşında U10 yaş gruplarıyla maçlara çıkan minik Yunus'u ilk keşfeden isim amatör kulüplerden büyük takımlara bir çok futbolcu kazandıran emektar hoca Adem Yeşil... O dönem Kosova Güç Spor'da antrenörlük yapıyordu. Yunus'u Galatasaray'a kazandıran isim ise dönemin altyapı antrenörü Serhat Galimane.

Hocası Yunus'u anlatıyor

Bir dönem Boluspor'da Sait Karafırtınalar'ın yardımcılığını yapan Serhat Galimane Yunus Akgün’ün o günlerini Fanatik'e şöyle anlatmıştı:
"O dönem Galatasaray'da mini-minik takımı çalıştırıyordum. Sürekli amatör kulüplerle hazırlık maçları yapıyorduk. O dönem U10 yaş gurubunu ilk kez Galatasaray kurmuştu. Yunus'u da böyle bir hazırlık maçında dikkatimi çekti. Kosova Güç Spor ile bir gün hazırlık maçı yaptık. U10 takımları karşı karşıya geliyordu ancak Yunus 7 yaşında kendinden büyük oyunculara göre inanılmaz işler yapıyordu. 7 yaşında olmasına rağmen çok rahat adam geçiyordu. Dikkatimizi çekti henüz lisansı yoktu ve Galatasaray'a transfer ettik. Kosova Güç Spor'u çalıştıran Adem Yeşil onu ilk keşfeden isimdi. Biz de Galatasaray'a kazandırılmasını sağladık. Çok kıymetli ve özel bir oyuncu."

Şunu da belirtelim; Yunus Akgün'ün yer aldığı 2000 grubu Fatih Terim'in özel ilgilendiği bir grup olarak biliniyor.

Bi'SORU DAHA?

Amin Maalouf kimdir? Amin Maalouf’un unvanları nelerdir?

Amin Maalouf'un kısaca hayatı nasıldır? Amin Maalouf doğulu mu batılı mı? Amin Maalouf'un gözünden İstanbul nasıldır? Amin Maalouf'un eserleri...

Aziz Sancar kimdir?

Türkiye’nin adını yeni duyduğu, Aziz Sancar kimdir? Aziz Sancar'ın kısaca hayatı ve Nobel Ödülü'ne giden başarı hikayesi nasıldır? Aziz Sancar'ın...

Hüseyin Rahmi Gürpınar kimdir?

Hüseyin Rahmi Gürpınar'ın kısaca hayatı nasıldır? Hüseyin Rahmi Gürpınar'ın edebi kişiliği nasıldır? Hüseyin Rahmi Gürpınar'ın eserleri nelerdir?

Duygu Asena kimdir? Duygu Asena'nın eserleri nelerdir?

Duygu Asena nerede doğdu? Duygu Asena'nın eğitim hayatı nasıldı? Duygu Asena neleri savundu? Duygu Asena'nın eserleri nelerdir?