Galatasaray forması giyen Yunus Akgün'ü ilk keşfeden kimdir? Yunus Akgün'ü Galatasaray'a kim kazandırmıştır?

Yunus Akgün... 7 Temmuz 2000 İstanbul doğumlu. 1.73 boyunda. Kanatlarda ve forvette oynama özelliğine sahip. Oyun yapısı ve fizik olarak Fransız oyuncu Griezmann'a benzetiliyor. Roma'nın da yakından takip ettiği genç isimle 2024'e kadar yeni mukavele yapıldı.

 

Yunus Akgün nasıl keşfedildi?

7 yaşında U10 yaş gruplarıyla maçlara çıkan minik Yunus'u ilk keşfeden isim amatör kulüplerden büyük takımlara bir çok futbolcu kazandıran emektar hoca Adem Yeşil... O dönem Kosova Güç Spor'da antrenörlük yapıyordu. Yunus'u Galatasaray'a kazandıran isim ise dönemin altyapı antrenörü Serhat Galimane.

Hocası Yunus'u anlatıyor

Bir dönem Boluspor'da Sait Karafırtınalar'ın yardımcılığını yapan Serhat Galimane Yunus Akgün’ün o günlerini Fanatik'e şöyle anlatmıştı:
"O dönem Galatasaray'da mini-minik takımı çalıştırıyordum. Sürekli amatör kulüplerle hazırlık maçları yapıyorduk. O dönem U10 yaş gurubunu ilk kez Galatasaray kurmuştu. Yunus'u da böyle bir hazırlık maçında dikkatimi çekti. Kosova Güç Spor ile bir gün hazırlık maçı yaptık. U10 takımları karşı karşıya geliyordu ancak Yunus 7 yaşında kendinden büyük oyunculara göre inanılmaz işler yapıyordu. 7 yaşında olmasına rağmen çok rahat adam geçiyordu. Dikkatimizi çekti henüz lisansı yoktu ve Galatasaray'a transfer ettik. Kosova Güç Spor'u çalıştıran Adem Yeşil onu ilk keşfeden isimdi. Biz de Galatasaray'a kazandırılmasını sağladık. Çok kıymetli ve özel bir oyuncu."

Şunu da belirtelim; Yunus Akgün'ün yer aldığı 2000 grubu Fatih Terim'in özel ilgilendiği bir grup olarak biliniyor.

Bi'SORU DAHA?

Victor Moses kimdir? Victor Moses'ın hikayesi nasıldır?

Fenerbahçe'nin Chelsea'den kiraladığı Victor Moses, futbola nasıl başladı? Victor Moses neden İngiltere'ye sığındı? İşte hikayesi...

Muhammet Beşir kimdir?

Trabzonspor’da gelecek adına umut veren bir forvet doğuyor… Az ama öz oynuyor, zamanı değerli kullanıyor gollerini atıyor. Kim bu Muhammet Beşir?

Ahmet Ağaoğlu kimdir?

Trabzonspor Kulübü Başkanı olan Ahmet Ağaoğlu kimdir? Ahmet Ağaoğlu’nun eğitim hayatı nasıldır ve şu ana kadar yaptığı görevler nelerdir?

Enes Ünal kimdir?

Bir dönem Süper Lig’de gol atan en genç oyuncu unvanını elinde bulunduran Enes Ünal kimdir? Enes Ünal futbola nasıl başladı? Enes Ünal'ın transfer...