Prof. Dr. Üstün Dökmen nereli? Mesleği nedir? Hangi eğitimleri almıştır ve akademik kariyeri nasıldır?

O tatlı dili ile insanın iç dünyasını dışarıya çıkaran beden dilini sözlere döken insan. Tanımayanların mutlaka tanıması gereken değerli bir bilim insanı. Kısaca tanıtalım.

Üstün Dökmen kimdir?

Üstün Dökmen 1954 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini Erzurum’da tamamladı. Ankara Cumhuriyet Lisesinden mezun oldu. Hacettepe Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun olduktan sonra aynı bölümde uygulamalı psikoloji alanında yüksek lisans yaptı.
Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi Psikolojik Danışma ve Rehberlik alanında 1986 yılında doktor, 1988’de doçent, 1995’te ise profesör unvanını aldı. Halen Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi öğretim üyesidir.
Dökmen’in bilimsel kitaplarının ve makalelerinin yanı sıra şiir kitapları ve tiyatro eserleri de bulunmaktadır. 8 yıl boyunca TRT de 94 bölüm “Küçük Şeyler” programını yapmıştır. TRT Radyo 3’te opera sanatçısı Murat Akar ile birlikte, gençlere operayı sevdirmeye yönelik “Biz Kim Opera Kim” adlı programı yapmıştır.

Küçük Şeyler’e ödül

Bugüne kadar çok sayıda Avrupa ülkesinde ve Avustralya’da, orada yaşayan vatandaşlarımıza maddi karşılığı olmadan konferanslar vermiştir.
“Küçük Şeyler” eseri ile Türkiye Yazarlar Birliği’nin 2008 yılı Deneme dalındaki ödülüne layık bulunmuştur.
Prof. Dr. Dökmen, "Üstün Dökmen Yaşam Boyu Gelişim ve Eğitim Akademisi"nin kurucusudur.

NOT: Prof. Dr. Üstün Dökmen, kurumsal eğitim ve seminerlerde yer almakta olup bireysel danışmanlık hizmeti vermemektedir.

ÜSTÜN DÖKMEN’İ SAYGI VE SEVGİYLE SELAMLIYORUZ.