Kerem Kamal nereli? Kerem Karal güreşe nasıl başladı? Kerem Kamal, hangi kulübün güreşçisi... İşte Kerem Kamal'ın hikayesi...

Türkiye'de birçok insan onu İtalya'daki Avrupa Güreş Şampiyonası'nda finale kalmasıyla duydu... Peki kim bu Kerem Kamal?
Henüz 21 yaşında.
Manisa Akhisarlı.
Çiftçi bir ailenin oğlu. Altı kardeşler.

Tekvando, judo, atletizm derken yolu tesadüfen güreşle kesişenlerden.
Akhisar Kulübü'nün maddi imkansızlıklar sebebiyle kapanmasının ardından Pendik İhtisas Kulübü'ne transfer oldu.
Antrenörleri Murat Irmak ve Selahattin Güngör’ün üzerimde çok emeği olduğunu söylüyor.
Balıkesir BESYO öğrencisi.
Genelde fantastik veya bilim-kurgu filmler, belgeseller izliyor.

Güreşe başlama hikayesi

Güreşe Manisa’da başlamış, Akhisar Kulübü’nde güreşmiş, şimdi ise Pendik Güreş İhtisas Kulübü’nde spor hayatına devam ediyor. Ve güreşe başlama hikayesini (Fanatik gazetesi) kendisi anlatıyor: Altı kardeşiz. Benden sonraki kardeşim Kemal de güreşçidir. 2016’da ikimiz aynı anda milli mayoyu giymiştik. Küçüklüğümden beri spor yaparım. Tekvando ile başladım, judo yaptım, ardından atletizme geçtim. Orta mesafede iller arası müsabakalarda ikincilik, üçüncülük elde ettim. Atletizm antrenmanlarından sonra arkadaşımla dinlenmek için güreş salonuna giderdik. Çünkü orada minder vardı ve biz oraya uzanıp dinleniyorduk! Hiperaktif olduğum için bir gün minder üzerinde ellerimle yürüyor, taklalar atıyordum. Bunu gören güreş antrenörü Süleyman Güngör, güreşe başlamamı istedi. 'Eğer güreşmeyeceksen, bir daha bu salona gelme!' dedi. Ben de ertesi günü gittim güreşe başladım.

Başarıları ve stili

2014’ten sonra yıldızlar ve gençlerde girdiği bütün uluslararası şampiyonalarda kürsüye çıktı, üç kez de Dünya Şampiyonu oldu. Başarısını ve tarzını kendisi anlattı:
Yıldızlarda ve gençlerde madalyasız turnuvam olmadı. Bir çoğunda yaşım tutmadığı için doktor raporuyla mindere çıktım. 2014 ve 2015’te Avrupa Şampiyonu, Dünya İkincisi, 2016’da Avrupa Üçüncüsü, Dünya İkincisi, 2017’de Avrupa ve Dünya Şampiyonu, 2018’de U23’te Avrupa ve Dünya Şampiyonu, 2019’da Büyükler Avrupa Üçüncüsü ve gençler Dünya Şampiyonu oldum. Asıl hedefim, önümüzdeki yıllarda Avrupa, Dünya ve Olimpiyat şampiyonlukları elde ederek Türk güreşinin efsaneleri arasına girmek.

2014’ten beri milli takımlardayım. Rakiplerimi tanırım, onları devamlı izlerim, güçlü ve zayıf yönlerini ezberlerim. Tabi onlar da beni izler. Ama çözemezler! Çünkü belli bir stilim yok! Onun için karşımda şaşırırlar, bana karşı bir taktik belirleyemezler. Müsabakada her an her şeyi yapabilecek bir stile sahibim. Rakiplerimden korkmam, onlar benden korksun.

YOLUN AÇIK OLSUN KEREM KAMAL.

Bi'SORU DAHA?

Aşık Mahzuni Şerif kimdir, unutulmaz eserleri hangileridir?

Aşık Mahzuni Şerif nerelidir? Aşık Mahzuni Şerif'in eğitim ve sanat hayatı nasıldır? Neden yargılanmıştır ve hapis yatmıştır? Unutulmaz eserleri...

Sabiha Gökçen kimdir?

Adı havalimanına verilen Sabiha Gökçen kimdir? Sabiha Gökçen'in Atatürk'le ilişkisi nedir? Sabiha Gökçen'in Türk tarihindeki yeri ve önemi nedir?

Doktor Necmettin Şeyhoğlu kimdir?

Futbolseverlerin Karabük maçlarında sık sık duyduğu bir isim Doktor Necmettin Şeyhoğlu... Çünkü stadın adı... Peki kimdir bu doktor? Ne kadar...

Sütçü İmam kimdir?

Milli mücadele döneminin kahramanlarından olan Sütçü İmam adı nereden gelir? Sütçü İmam'ın mesleği nedir? Sütçü İmam'a kahramanlığından dolayı ne...