Gaziantep FK'nın lider Sivasspor'u 5-1 yendiği maçta iki gol birten atan Alexandru Maxim nereden geldi? Maxim hangi takımlarda oynadı? Maxim nereli?

Kimsenin beklemediği bir skor vardı Gaziantep'te. Lider Sivasspor, Gaziantep FK'ya 5-1 mağlup oldu. Öne çıkan isim ise hiç kuşkusuz iki gol birden atan Alexandru Maxim'di. Herkes devre arası alınan ve yeni tanınan bu oyuncuyu merak eder oldu. Peki kimdi Maxim? Nereden gelmişti? Hangi ülke vatandaşıydı.

Gaziantep FK Teknik Direktörü Marius Sumudica, maç sonu "Onu ben buldum getirdim" diyordu. Ki o bulup getirdiği isim kendi vatandaşıydı. Yani Rumen'di.

Alexandru Maxim kimdir?

8 Tem 1990 yılında Romanya’da doğdu.
Futbola ülkesinin takımlardan Ardealul’un altyapısında başladı.
Asıl mevkisi ofansif orta saha ama hücum bölgesinin yer yerinde oynayabiliyor. (Sağ ve sol kanatta da).
Maxim, 2009 yılında İspanya’ya transfer oldu ve çoğunlukla alt liglerde olmak üzere burada 3 yıl forma giydi.
Ardından ülkesine döndü. Tekrar çıkışa geçti ve 1,5 milyon Euro karşılığında Almanya’nın köklü kulüplerinden Stuttgart’a gitti.
2017 yılında ise 3 milyon Euro bonservisle Mainz’a transfer oldu.
Alman ekibiyle 2021’e kadar mukavelesi var.
Kariyerinde 235 resmi müsabakaya çıktı ve bu maçlarda 31 gol attı.
Gaziantep FK, onu sezon sonuna kadar kiraladı.

Bi'SORU DAHA?

İlhan Palut kimdir?

İlhan Palut'un futbolculuk kariyeri nasıldır? İlhan Palut hangi kulüplerde forma giydi? İlhan Palut hangi kulüpleri çalıştırdı? İlhan Palut nereli...

Masanobu Fukuoka kimdir?

Doğal hayatı ve tarımı tercih eden kişi Masanobu Fukuoka... Masanobu Fukuoka kimdir? Masanobu Fukuoka'nın tarımsal ilkeleri nelerdir?

Mario Levi kimdir ve edebiyata bakışı nasıldır?

Mario Levi kaç dil biliyor? Mario Levi'nin hayali neydi ne oldu? Edebiyat çizgisi nasıldır ve Mario Levi'ye göre yazarlık nedir?

Türk sinemasının Ömercik'i Ömer Dönmez kimdir?

Türk halkı, Ömercik'i nasıl tanıdı? Ömercik kaç yaşındaydı? Ömercik'in ölüm nedeni ne? Ömercik'in bir gözüne ne oldu? Hangi işleri yaptı?