Atilla Türker nereli? Atilla Türker nereden mezun olmuştur? Atilla Türker'in çalıştığı gazeteler hangileridir?

1961 yılında Ankara’da doğan Atilla Türker, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Basın Yayın Yüksek Okulu’nu bitirdi.
Meslek hayatına Bulvar Gazetesi'nde başladı. Tercüman, Milliyet, Star, Hürriyet ve Habertürk gazetelerinde çalıştı.

 

Türkiye ve dünyayı dolaştı

Olimpik sporlardan futboldaki şampiyonalara kadar uluslararası alanlarda görev yaptı. 70’in üzerinde ülkede haber peşinde koştu.
Haber uğruna Türkiye'yi karış karış, okul okul (sporla ilgili) dolaştı!
Günümüz dünyasındaki gibi sadece tek bir işi yapan muhabir sınıfından hiç olmadı. O bir maça gittiğinde hem fotoğrafını çekti, hem maç yazısını yazdı, hem kadrosunu geçti. Yetmedi basın toplantılarını da verdi.
Haberci olarak çok ses getiren ve ödül kazandıran işlere imza attı ve hala da atmaya devam ediyor.
Bilgi ve belgesi olmayan işlerden uzak durdu! İnanmadığı ve güvenmediği haberlerin altına imzasını asla atmadı.

Çok sayıda ödül kazandı

Gençlerbirliği minik, genç ve profesyonel takımlarında futbol oynadı. 2 kez A Genç Milli oldu. Ve hayat onu uzun yıllar A Milli Takımı muhabiri ve yazarı olarak da görevlendirdi.
"Ah Şu Futbolcular" adlı kitabı yayımlandı.
Çok önemli bölümü Türkiye Spor Yazarları Derneği ve Türkiye Gazeteciler Cemiyeti olmak üzere 60’a yakın ödül kazandı.
Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi tarafından "Sportif Tanıtım Dalında Şeref Diploması" ödülüne layık görüldü. Dost sohbetlerinde ve diyaloglarında en çok kullandığı kelime de "Şeref" oldu.

Bi'SORU DAHA?

Sabiha Gökçen kimdir?

Adı havalimanına verilen Sabiha Gökçen kimdir? Sabiha Gökçen'in Atatürk'le ilişkisi nedir? Sabiha Gökçen'in Türk tarihindeki yeri ve önemi nedir?

Ali Ekber Çiçek kimdir?

Ali Ekber Çiçek’in kısaca hayatı nasıldır? Ali Ekber Çiçek’in müzikle tanışması nasıl olmuştur? Ali Ekber Çiçek'in unutulmaz türküleri hangileridir?

Florence Nightingale kimdir?

Ezberleri bozan bir hayat hikayesi Flerence Nightingale... Zengin bir ailede doğup büyüyen bir kız, ailesinin fakirlere mal ettiği işi seçen...

Nazmiye Korkmazlar kimdir?

İstanbul'daki Anadolu Hisarı'nın 40 yıllık muhtarı ve ‘Nazmiye Anne’siydi Nazmiye Korkmazlar... 2014’te hayatını kaybetti... Ancak gerisinde çok...