Milli takıma çağrılan Ahmed Kutucu hangi kulüpte forma giyiyor? Ahmed Kutucu'nun mevkisi ne? İşte Ahmed Kutucu'nun hikayesi...

O da gurbetçilerden. Onun da babası Almanya'ya işçi olarak giden emekçilerden. Zonguldak ekolünden aslında. Almanya'nın kömür havası Gerzenkirchen’e gelen Zonguldaklı kömürcülerin torunlarından Ahmed Kutucu.

 

Aynı mahallenin çocukları

Halil, Hamit ve Mesut Özil ile aynı mahallenin çocuğu. Onun gibi Essen'de oynamış ve ardından Schalke'ye geçmiş. Aynı okullara gitmiş aynı hocalardan ders almış.
Draxler top oynarken o top toplayıcılık yapmış.
Schalke 04’te ter döküyor. Şu sıralarda hamle oyuncusu olarak görülüyor ama geleceği parlak.
Henüz 19 yaşında. Bölgenin çocuğu olduğu için Schalke taraftarı tarafından çok seviliyor.
Forvet bölgesinde oynuyor ve sağ ayaklı.
Kariyer planlamasında öncelikli olarak Bundesliga'da kendini göstermek var.

 

Milli Takım tercihi

Şu sıralarda Almanya Futbol Federasyonu'nu onun peşinde. Mesut ve İlkay gibi Almanya Milli Takımı forması giydirmek istiyor. Hatta Almanlar'ın "Türkiye seçimin kariyerini etkileyebilir" diyerek dolaylı olarak tehdit de ettiği öne sürülüyor. Ama o ay-yıldızı tercih ediyor. Ve bu konuda Fanatik gazetesine yaptığı açıklamada "Şenol hocanın son basın toplantısındaki 'Çağıracağız' sözleri de beni çok duygulandırdı. Almanya’nın benim üzerimde emeği büyük. Bunu asla inkar edemem. Özellikle U21 hocası Stefan Kuntz beni çok istedi. Ancak kalbim en başından beri ay-yıldız için atıyordu. Onlara da ilgilerinden dolayı teşekkür ettim. 2002 kadrosu gibi burada güzel şeyler başarabileceğimize inanıyorum. Çok iyi bir jenerasyonumuz var. Yurt dışında oynayan bir çok Türk futbolcu var. Dolayısıyla geleceğimizin çok parlak ve açık olduğunu düşünüyorum" diyor.
Emre Belözoğlu hayranı.
Örnek aldığı ve çok sevdiği isim Brezilyalı Ronaldo. Dinamikliği, sürati, sürekli kaleyi araması etkileyen yönleri.
Premier Lig'i çok özel ve güzel görüyor "Bir gün mutlaka orada oynamak isterim" diyor.

YOLUN AÇIK OLSUN AHMED KUTUCU.

Bi'SORU DAHA?

İzzet Baysal kimdir? İzzet Baysal'ın 10 altın öğüdü nedir?

İzzet Baysal nerelidir? İzzet Baysal'ın mesleği nedir? İzzet Baysal'ın yaptığı eserler hangileridir? İzzet Baysal'ın hayata dair 10 öğüdü nasıldır?

Recep Yazıcıoğlu kimdir, neler yapmıştır?

Recep Yazıcıoğlu nerelidir? Recep Yazıcıoğlu’nun görev yerleri nelerdir? Recep Yazıcıoğlu hangi işlere imza atmıştır ve nasıl bir tarzı vardır?

Atilla Türker kimdir?

Atilla Türker nereli? Atilla Türker nereden mezun olmuştur? Atilla Türker'in çalıştığı gazeteler hangileridir?

Masanobu Fukuoka kimdir?

Doğal hayatı ve tarımı tercih eden kişi Masanobu Fukuoka... Masanobu Fukuoka kimdir? Masanobu Fukuoka'nın tarımsal ilkeleri nelerdir?