Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Ortaöğretim Kurumları'nda yapılan yeni düzenlemeye göre, ders sırasında cep telefonu gibi bilişim araçlarını kullanan öğrenci yandı!

Cep telefonlarının adını el telefonu olarak değiştirsek sanırız daha doğru bir tanımlama olacaktır. Çünkü 7’den 77’ye elimizden düşmeyen gerçeğimiz, vazgeçilmezimiz olmuş durumda.
Hele ki öğrenciler açısından.

Ders sırasında bile öğrencilerin elinden düşmeyen cep telefonu gibi bilişim araçlarının kullanımında yeni düzenleme yapıldı.
Milli Eğitim Bakanlığı’nın yeni düzenlemesi Resmi Gazete’de yayınlandı. Daha önce cep telefonuna el koyma ve uyarıdan öteye geçmeyen cezalandırma resmiyet kazandı. Bundan sonra ders saatleri içerisinde bilişim araçlarının açık tutan ve kullananlara DİSİPLİN CEZASI getirildi.

Ayrıca kişilere, arkadaşlarına, okul yöneticilerine, öğretmenlerine ve diğer çalışanlarına karşı okul içinde ve dışında sözle, davranışla veya sosyal medya üzerinden hakaret etmek, paylaşmak, yaymak veya başkalarını bu davranışa kışkırtmak fiili de disiplin suçu olarak kabul edildi.

NOT: Resmiyet böyle uygulamayı zamanla daha iyi göreceğiz ve test edeceğiz.