İzmir'de kadın hapishanesinde akşam dersleri veren Sıdıka Avar öğretmen hakkındaki suçlama neydi? Atatürk, Sıdıka Avar'ı yanına çağırıp ne dedi?

Profesör, ABD’nin kenar mahallesinde öğrencilerine araştırma yaptırır. Gelecekte hiçbir şansları olmadığı belirtilen çocuklar doktor, avukat ve iş adamı olur. İşte başarının sırrı… Eğitimcilere selam olsun.

İlk, orta ve lise... Eskiden ilkokul sonrasında ailelerin tercihine bağlı olan ancak günümüzde herkesin sıralarından geçer olduğu kademeli okul yuvalarımız... Peki Türkiye'de eğitim zorunlu olarak ne kadar?

Deprem nedir? Deprem sırasında neler yapılması gerekir? Deprem için ne tür önlemler alınabilir? Deprem anında dikkat edilmesi gereken hususlar nelerdir? 

Her gün karşılaştığımız ve üzerinden geçtiğimiz işaretlerdir sarı çizgiler... Peki ya anlamı ve neden farklı oldukları konusunda bilgimiz ve fikrimiz var mı?

Ülkemizde çocukların yarış atına dönüştürüldüğü şu dönemde Finlandiya’nın eğitim sistemi bırakın öğrencileri aileleri bile cezbediyor... Finliler dünyada başarılarıyla ön plana çıkıyor. Peki fark nerede?

Teknoloji çağında artık üniversite adayları hangi bölüme kaç netle gireceklerini, kontenjanları rahatlıkla öğrenebilecekler...

Show more post