Ihlamur ağacı nerelerde yetişir? Ihlamurun özellikleri, türleri nelerdir? Ihlamur nelere iyi gelir? Ihlamurun dikimi ve bakımı nasıldır?

Fidan dikerken dikkat edilmesi gereken hususlar nelerdir? Çam veya servi fidanı nasıl dikilir? Derinlik nasıl olmalıdır?

Bambu ağacı nasıl yetişir? Bambu ağacının yetişme süresi insanlara ne tür mesajlar verir? İşte Bambu ağacı ve hikayesi...

Sedir Ağacı nerelerde yetişir? Sedir nerelerde kullanılır? Sedirin insan sağlığına faydaları nelerdir? Sedir'in anavatanı neresidir?

Diş eti rahatsızlığı yavaş ilerleyen, şişme ve kemiğe zarar vermeye haliyle diş kaybına kadar giden bir durumdur... Diş eti tedavisine iyi gelen bitkiler hangileridir?

İç mekanda görsel güzelliğiyle tercih edilen bitki türleri hangileridir? İç mekan bitkilerinin özellikleri ve en yaygın 10 türü nedir?

Koniferler içerisinde en geniş tür çamlardır, ancak her kozalaklı, iğne yapraklı tür halk arasında bilindiği gibi çam değildir. Dünya üzerinde geniş yayılış gösteren çam türlerinden kaçı Türkiye’de doğal olarak yetişir? İşte bu sorunun cevabı...

Çay ilk nerede ve nasıl bulunmuştur? Çayın Türkiye tarihi nasıldır? Çay denince aklımıza hangi ilimiz gelir? Haydi tarihe yolculuk ve bir çay keyfi yapalım...

Çınar ağacı nerelerde yetişir? Hangi iklimi sever? Çınar ağacının boyu ne kadar olur? Çınar ağacının kullanım alanları nerelerdir? Çınar ağacının genel özellikleri ve faydaları nelerdir?

Böğürtlenin diğer isimleri nedir? Böğürtlen hangi koşullarda yetişir? Böğürtlenin özellikleri nelerdir? Hangi aylarda çiçek açar ve ne kadar büyür? Tüm cevaplar burada.