Her yıl geleneksel olarak düzenlenen İzmir Kısa Film Festivali hangi tarihler arasında yapılacak? Festivalle ilgili kısa bilgiler...

Aralıksız 20 yıldır devam eden bir gelenek İzmir Kısa Film Festivali. Bu yılki teması "Sinema Sokakta."
Kültür Bakanlığı, İzmir Büyükşehir Belediyesi, Sinema Genel Müdürlüğü, Bayraklı Belediyesi, Buca Belediyesi, Konak Belediyesi, Karşıyaka Belediyesi ve Migros'un katkıları ile gerçekleştiriliyor.

 

Toplam 15 ödül

Festival 04-10 Kasım tarihleri arasında yapılacak. Organizasyona dünyanın 120 ülkesinden 10 bin civarında kısa film katılımı oldu.
Festivalin gösterimleri Fransız Kültür Merkezi, İzmir Sanat, Tarık Akan Gençlik Merkezi ve Konak Sineması’nda gerçekleştirilecek.
Ayrıca üniversitelerin sinema salonlarında yapılacak olan gösterimlerde öğrencilerin kullanacakları oylar ile belirlenecek olan film, "gençlik ödülü"nün sahibi olacak.
Bu yıl 7-8 Kasım tarihinde Tarihi Havagazı Fabrikası’nda düzenlenecek olan İzmir Kısa Film Lab ile kısa film yapımcıları ve sektör profesyonelleri buluşacak.

Her yıl olduğu gibi bu yıl da kurmaca, belgesel, deneysel ve animasyon film kategorilerinde toplam 15 ödül (Altın Kedi) dağıtılacak.

FESTİVAL PROGRAMI

5-9 Kasım
Fransız Kültür Merkezi
4 -9 Kasım İzmir Sanat
4-8 Kasım ve 10 Kasım
Konak Sineması
8-9 Kasım
Bayraklı Belediyesi Osman Gazi Hizmet Binası
4-10 Kasım
Buca Belediyesi Tarık Akan Gençlik Merkezi.