Anneler Günü Türkiye'de ne zaman kutlanır? Anneler Günü'nün çıkış hikayesi nasıldır? İşte hayattaki önemli değerimiz annelerin günü ve hikayesi... 

Yeşilay nedir? Yeşilay ne zaman kurulmuştur? Yeşilay’ın görevleri nelerdir? Yeşilay Haftası nedir? Yeşilay haftasında neler yapılır?

Çernobil Faciasında neler oldu? Çernobil nerede? Çernobil faciası hangi ülkeleri etkiledi? İşte Çernobil Faciası ile ilgili bilgiler.

Orman nedir? Orman Haftası hangi tarihler arasında kutlanır? Orman Haftasının kısa tarihçesi ve önemi…

Matbaanın tarihçesi kısaca nasıldır? Matbaa ilk nerede bulundu, Avrupa’da nasıl yayıldı, matbaada ilk basılan eser nedir? Osmanlı’da ilk matbaacılık ne zamandır?

İstanbul’da Okmeydanı’nda bulunan ve anlamı ‘düşkünlerevi’ olan Darülaceze, Osmanlı döneminden kalmadır... Peki Darülaceze ne zaman kuruldu?

İş Bankası nerede alınan kararlar doğrultusunda kuruldu? Atatürk ne kadar bir sermaye koydu? İş Bankası ilk açıldığında kaç şubesi ve personeli vardı?

Adalet Partisi iktidarı döneminde tarihi hayali gerçeğe dönüştürmek için ciddi adımlar atıldı ve bakın Boğaziçi Köprüsü nasıl bir tarihi süreçten geçti?

2016 yılının resmi tatil takviminin içerisinde Ramazan ve Kurban Bayramları da var... Resmi tatil günleri şöyle...

Büyük bir saygı ve özlemle andığımız Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk adına düzenlenen haftada anmalar, hatırlamalar, hatırlatmalar ve yeni nesle öğretiler olur...

Show more post