Drone sözlük anlamı olarak ne demektir? Drone özellikleri ve kullanım alanları nelerdir? Kaç tip drone vardır? Drone ile uçmaya ne dersiniz?

Drone, sözlük anlamı olarak İngilizce'de "erkek arı" anlamına gelir. Bizim anlatacağımız ve detaylandıracağımız drone ise "insansız hava aracı."
 
Bir dönem çocukların elinde oyuncak olarak kullanılan günümüzde de yetişkin insanlarda bile rastladığımız bu alet artık çok farklı sektörlerde insan hayatına girmiş durumda.

Drone türleri

İki farklı drone tipi var...
 
Birincisi; Wi-Fi teknolojisi ile çalışan uzaktan kumanda ile kontrol edilebilen belli bir mesafeye çıkıp, şarjı yettiği sürece havada çekim yapabilen ürünler (En fazla satışı olan markalar ARDrone ve DJIPhantom). 
 
drone ne demektir drone hangi alanlarda ne amacla kullanilir
İkincisi ise internet erişiminin olmadığı bölgelerde erişimi sağlaması öngörülen ve sürekli havada olacak olan hava araçları. 

Drone’ların kullanım alanları nelerdir?

Televizyon: Kuşbakışı görüntü için ideal.  Gelişen teknolojik dönemde mesleki anlamda en çok gazetecilerin işine yarayacak. Çünkü kamerayla çekilmesi zor görüntüleri belli bir süre çekip kaydedecek ve fotoğraflayacak. Ki uygulaması Sochi Olimpiyatları'nda gerçekleşti. 
Spor: Ekstrem sporlarda. Su altı veya sörf yaparken kayıt için kullanılabilir. Bazı kulüpler idmanlarda gözlem amaçlı değerlendirebilir.
Seyahat: Gezi sırasında tepeden görüntü alınabilir.