Milli piyango bileti yılbaşı gecelerinin en umutlu ve hayali güzelliğidir! Peki umut kredi kartıyla satın alınır mı? Eminönü'nde umut manzaraları...

Ekonomik anlamda günümüz Türkiyesi’nin geldiği noktayı özetleyen olay! Önce eskilere gidip biraz girizgah yapalım...

31 Aralık tarihinde Anadolu’daki bir evde çok ekstra olmasa bile hazırlıklar yapılır. En önemli eğlence aracı TV’lerdir. Sobaların üzerinde kestaneler pişirilir, mısırlar patlatılır, bol bol çaylar demlenir, tombalalar oynanır. Ama yarınlara umut adına ise bir milli piyango bileti alınmıştır mutlaka!

Kimisi seriye bağlamıştır en azından iki biletin amorti olacağı garantisiyle. Kimisi fazla bir şey istemiyorum, borcumu harcımı kapatayım, ev araba alayım bana yeter düşüncesindedir.

Kimisi dünya turu.

Ama büyük ikramiye çıksın fabrika kuracağım diyeni pek çıkmaz.

Gelelim günümüz Türkiyesi’ndeki son olaya...

Nimet Abla'nın meşhur kuyruğu

Yer Eminönü... Meşhur Nimet Abla’nın önü. Kuyruk var. Hem de inanılmaz bir derecede. İnsanlar zengin olma umuduyla sıraya girmiş bir çeyrek için beklemede. Hatta bunun için şehir dışından gelip siparişlerle kuyrukta olanlar da var. Ancak işin ilginç tarafı kuyruğun çevresinde de bir sürü seyyar milli piyango satıcısı bulunuyor. Ve söylemler de aynı: KİME NEREDEN NE ÇIKACAĞI BELLİ OLMAZ. MİLLİ PİYANGO...

Evet böyle bir tablo ve akıl çelme düşüncesine rağmen seyyar satıcılara çok az rağbet var ama o da ne? Seyyar satıcıların üzerinde KREDİ KARTI GEÇERLİDİR yazısı ve yanlarında da POS CİHAZI var.

Krediyle zengin olma umudu satılıyor 

Taksit var mıydı bilmiyoruz ama şu bir gerçek ki insanlar bir umutla bugünü ve yarını kurtarmak adına dünü, bugünü ve yarınları çoktan yemiş görünüyorlar.

Milli piyango bileti için kredi kartı kullanan kişi zaten borçlu demektir! Ne garip ve acıdır ki ister adına çaresizlik ister adına hesabını kitabını bilmemek isterseniz adını günümüz dünyasının ekonomik hastalığı olarak görün borcu şansla ödemeye çalışıyoruz. En azından sonuçlar açıklanana kadar o umutla hayal kurmayı yeğliyoruz!
"Borç borçla ödenmez" sözünün gerçek olmadığını ispata çalışıyoruz.

HAYIRlı İŞLER... 

Bi'SORU DAHA?

Bir simitten kaç kişi ekmek yiyor?

Bir simitte kaç kişinin emeği ve ekmeği var? 1 TL’yi belki de bir öğün savuşturuyoruz ama o simitin gerisindeki kahramanlara ve hizmetkarlara bir...

Akhisar Belediyespor Başkanı'nın adını biliyor musunuz?

Süper Lig’de dört büyüklerin ve bazı Anadolu takımlarımızın başkanlarını bilmeyen yoktur? Peki ya Akhisar Belediyespor Kulübü’nün başkanının adını...

Göztepe taraftarı Yusuf Yazıcı'yı neden alkışladı?

Trabzonspor, Göztepe'yi İzmir'de 3-1 mağlup ederken sarı-kırmızılı taraftarlar Yusuf Yazıcı'yı ayakta alkışlıyor. Peki ama neden?

Damat kına gecesi düğünden kaçar mı?

Damat adayını evlenmekten vazgeçiren olay nedir? Damadın babası oğluna nasıl bir tepki verir. Düğünden kaçan damat sonra ne yapar?