Trabzonspor, Göztepe'yi İzmir'de 3-1 mağlup ederken sarı-kırmızılı taraftarlar Yusuf Yazıcı'yı ayakta alkışlıyor. Peki ama neden?

Türk futbolunda görmeye pek alışık olmadığımız "Çok güzel bir hareket" vardı İzmir'de. Tarihler 22 Şubat 2019'u gösteriyordu.

Süper Lig'de kötü günler geçiren Göztepe'nin misafiri Trabzonspor'du. Maçı bordo-mavililer, altyapısından yetişen Yusuf Yazıcı ve Abdülkadir Parmak'ın harika oyunlarıyla 3-1 kazandı. Asıl kazanan ve ödüllük hareketi hak eden ise Göztepe taraftarıydı.

Yusuf Yazıcı'ya telefon!

Göztepe taraftarının iç sahada takımlarına verdiği destek takdir ediliyor ve bu bağlamda "zorlu deplasmanlardan" biri olarak değerlendiriliyor.
Trabzonspor maçında başta yine destek vardı ama asıl güzellik ve ödüllük hareket maç sonunda geldi.

Evet taraftar uzun süre iyi gitmeyen ve sabırla destek verdiği kendi takımına tepkiliydi ama "futbolun hakkını" da verdi.
Maçın adamı olan Yusuf Yazıcı son anlarda kenara alınırken, Göztepe taraftarı Türk futbolunun ve Trabzonspor'un önemli değerini ayakta alkışladı. Ki Yusuf Yazıcı da sanki kendi taraftarını selamlar gibi onlara alkışla karşılık vererek kenara geldi.
Göztepe taraftarından destek ve ilgi gören sadece Yusuf Yazıcı değildi. Sahada futbolun doğrularını yapan, umut veren ve duruşu olan genç Abdülkadir Parmak da sarı-kırmızılılardan alkış topladı.
Ki maç sonu bir Göztepe taraftarı cep telefonunu sahaya atıp Yusuf Yazıcı'nın fotoğraf çekmesini istedi.. Galip Yusuf Yazıcı, İzmir'de mağlup rakip takım seyircisiyle öz çekim yaptı. Tablo çok netti aslında...

Alkışın sebepleri

Peki Türk futbolunda pek görmeye alışık olmadığımız bu hareket neden sergilendi? Rakipten olan bu iki isim neyi temsil ediyordu?
Öncelikle Göztepe taraftarını biz de ayakta alkışlayalım ve onların hislerini anlatalım...

BÜYÜK GÖZTEPE TARAFTARI;

 • Futbolun doğrularını yapan,
 • Rakibe saygılı olan,
 • Faul yapsa bile özür dileyen,
 • Kendini yere atmayan,
 • Kimseyi tahrik etmeyen,
 • Sahada sadece işini yapan,
 • Hakemle uğraşmayan,
 • Çirkinlikler içinde güzel kalan,
 • Sadece saha içinde değil saha dışında da hal ve hareketlerine dikkat eden,
 • Demeçlerinde saflık ve temizlik bulunan daha yolun başındaki DEĞERLERİ alkışladı. "İYİ Kİ VARSINIZ" ve "DOĞRU YOLDASINIZ" dedi.
 • Olması gereken ve uzun süredir özlemi duyulan "model Türk futbolcusunun" hakkını verdi.

Göztepe taraftarı için kaybetmek belki üzüntü vericiydi ama futbolun güzelliklerini sunan ve rakip de olsa keyif veren isimleri takdir etmek onları küçültmedi aksine büyüttü.
HELAL OLSUN GÖZTEPE TARAFTARINA...

NOT: Bu hareketlerin her statta yapılmasını beklemiyoruz! Çünkü bu alkışı hak eden o kadar fazla futbolcu ve değer maalesef yok! Yapmacık olup suyunu çıkarmanın da alemi yok! Her şey samimiyetle ve tadında güzel...

(İSMAİL DOĞAN)

Bi'SORU DAHA?

Pazardaki tezgahtar önyargı dersi verir mi?

Semt pazarında sebze tezgahında yardımcı veya çalışan gibi duran kişi akşam saatinde bir müşteriyi nasıl şaşırtır?

Neden acele ediyoruz?

Metropollerin ve özellikle de İstanbul’un en önemli özelliği hareketi ve ister istemez insanı kendi kurallarının içine çekmesi. İşte onlardan birisi de...

Aşk acısını aşk dindirir mi?

Sevgililer günü ve aşk! Aşkın tarifi var mıdır? Nelere aşık olunur? Aşk nasıl bir duygudur? "Aşk olsun" diyelim ve açılımlarına geçelim...

Kitaplar insan mı?

Kitapların canı var mı? Kitaplar neden katlanmamalı? Yaşlı insanların kitaplara bakışı ve yaklaşımını anlatan yaşanmış iki hikaye...