Resmin insan üzerindeki etkisi nedir? Bu resme bir yazın bir de kışın baktığınızı düşünün veya hissedin. Tablo içinizi ısıtıyor mu?

İnsanın içinde bulunduğu psikolojik durumu çok iyi anlatan hissiyatlı bir tablo...
Bu tabloya kışın soğuk bir havada baktığınızda içinizi ısıtırken yaz döneminde aynı etki olmayabilir.

Zaman ve hissiyat

Evet ben bu tabloya yazın da bakan kışın da bakan birisi olarak yazıyorum. İhtiyacım olan ve doğru zaman sanırım kış dönemiydi ki etkisi daha yoğun ve fazla oldu. Çünkü o anın çevresel ve psikolojik faktörlerinin soğukluğu, yoğunluğu daha fazlaydı. Isınma ihtiyacına bağlı olarak az da olsa vücudumun değil ama beynimin o sıcaklığı algıladığı hissi uyandı. Tıpkı ressamın vermek istediği mesaj gibi.

Eğer ki ressam sadece tabloya bakıyor olsa ve ellerini uzatmasa sıcaklık etkisi azalabilirdi. Beyin otomatik olarak ressamın da eylemine ve yönlendirmesine bağlı olarak o anki ihtiyacına cevap buldu.
Soğuk ortamdaki sıcaklığı görsel olarak sağladı.

Buzlu zeminde olsa...

Ve bir de şunu sorgulattı;

Eğer bu tablo bir odada değil de tamamen buzlu bir zeminde ve karlar altında yapılsaydı hissettirdiği sıcaklık derecesi daha mı fazla olurdu acaba?

CEVABI SİZDE...

Bi'SORU DAHA?

Ne değişti Sayın Nihat Özdemir?

Süper Lig’deki kulüplerin ekonomik durumu ve kulüp lisans yönetmeliği konusunda 20 günde ne değişti? Nihat Özdemir ne dedi, TFF yönetimi nasıl bir...

Zengin olmak mı kebap yemek mi?

Zengin olmak mı, kebap yemek mi? sorusu saçma gibi görünebilir ama yaşanan bir olayı anlatayım kararı siz verin… Anlatılan Taksim’de bir kebapçıda...

Göztepe taraftarı Yusuf Yazıcı'yı neden alkışladı?

Trabzonspor, Göztepe'yi İzmir'de 3-1 mağlup ederken sarı-kırmızılı taraftarlar Yusuf Yazıcı'yı ayakta alkışlıyor. Peki ama neden?

Memleket havasına para verilir mi?

Gurbetteki vatandaşlar memleket özlemini gidermek için havaya para verir mi? Şaka değil gerçek! Cevabına bakalım...