Resmin insan üzerindeki etkisi nedir? Bu resme bir yazın bir de kışın baktığınızı düşünün veya hissedin. Tablo içinizi ısıtıyor mu?

İnsanın içinde bulunduğu psikolojik durumu çok iyi anlatan hissiyatlı bir tablo...
Bu tabloya kışın soğuk bir havada baktığınızda içinizi ısıtırken yaz döneminde aynı etki olmayabilir.

Zaman ve hissiyat

Evet ben bu tabloya yazın da bakan kışın da bakan birisi olarak yazıyorum. İhtiyacım olan ve doğru zaman sanırım kış dönemiydi ki etkisi daha yoğun ve fazla oldu. Çünkü o anın çevresel ve psikolojik faktörlerinin soğukluğu, yoğunluğu daha fazlaydı. Isınma ihtiyacına bağlı olarak az da olsa vücudumun değil ama beynimin o sıcaklığı algıladığı hissi uyandı. Tıpkı ressamın vermek istediği mesaj gibi.

Eğer ki ressam sadece tabloya bakıyor olsa ve ellerini uzatmasa sıcaklık etkisi azalabilirdi. Beyin otomatik olarak ressamın da eylemine ve yönlendirmesine bağlı olarak o anki ihtiyacına cevap buldu.
Soğuk ortamdaki sıcaklığı görsel olarak sağladı.

Buzlu zeminde olsa...

Ve bir de şunu sorgulattı;

Eğer bu tablo bir odada değil de tamamen buzlu bir zeminde ve karlar altında yapılsaydı hissettirdiği sıcaklık derecesi daha mı fazla olurdu acaba?

CEVABI SİZDE...

Bi'SORU DAHA?

Damat kına gecesi düğünden kaçar mı?

Damat adayını evlenmekten vazgeçiren olay nedir? Damadın babası oğluna nasıl bir tepki verir. Düğünden kaçan damat sonra ne yapar?

Farklı bir ülkede doğsaydık ne olurdu?

Farklı bir ülke ve farklı bir aile! Bir an için düşünelim... Farklı bir ülkede doğsaydık ne olurdu? Adımız, düşüncemiz ve yaşam şeklimiz... Acaba...

Bu trafik niye?

Dünya üzerinde hayatlar öyle bir noktaya doğru gidiyor ki bilgisayar diliyle adeta sıkıştırılmış programlara dönüyoruz... Yollar aynı ama...

Bu tablo içinizi ısıtıyor mu?

Resmin insan üzerindeki etkisi nedir? Bu resme bir yazın bir de kışın baktığınızı düşünün veya hissedin. Tablo içinizi ısıtıyor mu?