Baba olmayı anlatan dramatik bir hikaye... Baba ile evi terk eden oğlu arasında yaşananlar nelerdir? Delikanlıya ne olur?

16 yaşındadır ve babasıyla tartışması sonrası evi terk eder delikanlı... Baba duruma çok öfkelenir ve evde oğlunun adının bile anılmasını istemez.

Anne her gece evi terk eden oğlunun yatağına oturup yastığını koklayarak uyur. Eşine "Oğlumu özledim, ne olur gidip arayalım, bulup getirelim" dese de, baba buna hiç yanaşmaz.

Doğum günü ve Babalar Günü

Aradan iki yıl geçer.

Oğlunun doğum günü o yıl "Babalar Günü" ile aynı güne denk gelmektedir.

Annenin ağlamaklı halini görünce baba dayanamaz:
- "Şu adrese git, oğlunu gör. Adresi benim verdiğimi söyleme ama”

Birkaç şey daha söyler ama anne pek duymaz aklında bir tek adres kalır. Sevinçten uçan anne hemen hazırlanır yola koyulur.

Şehrin karşı yakasındadır adres ve bir tamirhanedir. Anne oğlunu tulum içinde görür.

O adam nasıl?

Bir süre ıslak gözlerle dükkanın karşısından izler ve oğluna doğru yaklaşmaya başlar. İki yıl boyunca kendisini arayıp sormayan ailesini unutan delikanlı aniden annesini karşısında görünce önce şaşırır, sonra koşup sarılır annesine.

Babası hariç herkesi “O nasıl, bu nasıl,” diyerek sorar. Ve sonunda "O adam nasıl, hala aksi ve anlayışsız mı?" diye sorar.

Anne cevapsız bırakır bu soruyu ve oğluna şöyle der:
- "Hadi oğlum gel eve gidelim"

Oğlu:
- "Hayır anne, ben böyle iyiyim. O adamla tekrar aynı evde yaşayamam"

Dükkana doğru yürür. Arkasından bir süre bakakalan anne hazırladığı pastayı oğluna vermek için seslenir.
Delikanlı pastayı alırken annesine "Anne ne olur ısrar etme, gelmeyeceğim. Bir gün bile merak edip arayıp sormayan bir adamla aynı evde yaşayamam ben" der.

Anne boynu bükük halde oğlunun yanından ayrılmaya hazırlanırken "Peki oğlum sen bilirsin. Anlaşılan çok kararlısın, gelmeyeceksin. Ama baban dedi ki; son bir aydır arkadaşlık ettiği çocuktan uzak dursun, o çocuk sana zarar verecektir. Önceki arkadaşıyla barışsın."

Bu kez çocuk donakalır.

Kapı çalar

Baba ve oğlu

Annesi eve döner. Babaya sitem eder:
- "Madem biliyordun nerde olduğunu neden benden sakladın? O yüzden rahattın demek?"

Gözlerinden bir kaç damla yaş dökülen baba:
- "O benim canımdır ya, canım"

Anne:
- "Ne zamandan beridir biliyordun?"

Baba:
- "Gittiği günden beridir biliyorum. Bazen öğlen molalarında ne yiyip ne içiyor diye gider uzaktan izlerdim, Bazen akşamları geç gelirdim ya hani, sen beni kahveden sanırdın, işte o zamanlarda da ne yapıyor kimlerle takılıyor diye takip ederdim."

Karı koca bir birlerine sarılıp ağlarken kapı çalar. Elleriyle gözlerini silerek kapıyı açmaya gider anne.

Annesinin kendisine yaptığı pastadan daha büyük bir pasta ve hediye paketi ile içeri girer delikanlı.

Koşarak babasına sarılır:
- "Babalar günün kutlu olsun babaaaa"

Bi'SORU DAHA?

Çocukların kumda oynamasının faydaları nelerdir?

Kumda oynamanın çocuk gelişimine faydaları nelerdir? Kumda oynayan çocuklarda nasıl bir etki görülür? Bazı ülkelerde kumda oynama neden tavsiye...

Anne olmak mı doçent olmak mı?

Bir annenin içinde bulunduğu durumun sorusu bu? Çocuğun gözünden anne ve anne gözünden bir tarafta çocuğu bir tarafta kariyer hırsı... Sonuç mu?

Gece yarısı oğlunu arayan annenin hikayesi nasıldır?

Bir anne gecenin bir yarısı oğlunu telefonla arar ve sesini duyar. Oğlu şaşkın ve biraz öfkelidir. Anne gece yarısı arama sebebini söylediğinde oğlu...

Annenin yaklaşımı çocuk gelişimini nasıl etkiler?

Çocukluk dönemindeki olaylar ve anılar bireyin geleceğine etki edebilir mi? Ediyor. İşte bunu anlatan bir olay ve sonuç…Annenin yaklaşımı ve çocuk...